Lihtsad nipid elutoa värskendamiseks

Kas oled tüdinud oma vanast elutoast ja tahaksid sinna kiiresti ja vähese vaevaga värskust tuua? See on võimalik. Sul pole vaja suuremat sorti remonti teha. Piisab, kui muudad mõnda asja ja elutuba ongi nagu uus.

Tõsta mööbel ringi

See nipp ei maksa rohkem kui mõned tunnid sinu väärtuslikust ajast ja noh, võib-olla paar tulist mõttevahetust elukaaslasega, aga usu meid, pärast olete mõlemad rõõmsamad.

Jep, me usume, et nii on kõige parem nagu praegu, aga mõtle korraks, kuidas oleks, kui diivan on hoopis teises seinas. Või kui telekas ei olegi aukohal? Äkki on mõistlik diivan ja tugitoolid vastastikku sättida, nii et saad pereliikmete ja külalistega mõnusasti juttu ajada? Proovi järgmisel nädalavahetusel järele. Kui üldse ei meeldi, saad ju kõik kapid ja kummutid oma kohale tagasi panna.

Värvi põrand ära

Kui sul on värvitud põrand, on lihtsamast lihtsam see üle võõbata. See on ühe nädalavahetuse töö ja pole üldse kallis. Kuidas tundub näiteks… must? Kui sul on hele mööbel ja seinad, lase käia ja proovi järele. Kui see mõte tundub ahvatlev, aga kardad veidi, siis guugelda „black floor living room“ ja näed, kui ägedaid asju on tehtud.

Muidugi on peale musta veel teisigi kihvte värve, vaja on lihtsalt natuke fantaasiat.

Värvi ära üks sein

Ka ühe seina (või miks mitte kahe) värvimine on ühe nädalavahetuse töö, aga mõtle, kui tore on esmaspäeval töölt koju tulla ja oma uude elutuppa astuda! Ühte seina ei lähe nii palju värvi, et see su eelarve lõhki lööks, ja isegi kui esimene valik läheb metsa, ei ole uue portsu ostmine ülearu kallis.

Tee riiulid korda

Võta riiulitelt kõik nipsasjad, raamatud ja ajakirjade kuhjad maha ja vaata neile hoolega otsa. Kui palju sa neid vanu sisustusajakirju tegelikult vaatad? Kas kõik need nipsasjad sulle üldse meeldivad või on pooled neist tädi Malle kingitud ja sa pole söandanud neid taaskasutusse viia? Võta julgus kokku ja säti riiulisse ainult need asjad, mis sulle tõesti meeldivad ja mis omavahel kokku sobivad.

Võib-olla on sul sahtlis mõned väiksed fotod, mis passiksid kenasti riiulisse ja looksid toas hoopis uue meeleolu?

Osta uus vaip

Vaiba mõju elutoa ilmele on tohutu. Mine surfa veebipoodides, käi läbi sisustuspoed ja vali uus vaip välja. Trendikate mustritega on väga lihtne elutoale modernsemat ilmet anda.

Too koju uus diivan

Diivan on elutoa keskpunkt ja selle vahetamine muudab toa otsekohe uueks. Uut diivanit ei osta sa ilmselt igal aastal, nii et kaalu enne lõpliku otsuse tegemist ost hoolega läbi. Mõtle selle mõõtudele, värvile, disainile, materjalile ja funktsionaalsusele. Kas tahad sellel niisama istuda või ka näiteks külalisi majutada. Kas sul on väiksed lapsed või lemmikloom? Asjaolusid, mida diivani valikul arvesse võtta, on väga palju.

Kui uus diivan on just see, mida su elutuba vajab, aga sul ei ole selle ostmiseks kohe vajalikku summat sahtlist võtta, siis anname sulle head nõu. Sellisteks ostudeks – või miks mitte ka väiksemaks remondiks – on mõistlik kasutada sisustuslaenu, sest selle tagasi maksmine ei valmista sulle ilmselt probleeme, aga uut diivanit saad hakata kohe nautima.

Pane kokku pildigalerii

Kas oled näinud sisustusajakirjades või Pinterestis tuhlates ägedaid pildigaleriisid, mis inimestel seina peal on, aga ise arvad, et sina küll ei oska sellist kokku panna?

Siin on sulle paar nippi:

  1. Otsi välja fotod, joonistused, lemmikpostkaardid, tütre esimene kleidike, reisilt kaasa toodud mask või mis iganes esemed, mida tahad üles riputada.
  2. Püüa leida mingi ühine omadus, mis neid seob, näiteks värv või teema.
  3. Lisa galeriile paar väikest huvitava raamiga peeglit.
  4. Pildigalerii keskele võid paigutada ka väikese riiulikese, kuhu peale saad asetada eseme, mida üles riputada ei ole võimalik.
  5. Mängi paigutusega nii kaua, kuni rahule jääd.

Värvi mõni mööbliese üle

Kui su elutoas on näiteks kummut, millele väike värvimistöö liiga ei tee, siis proovi järele.

Vana hea tekstiilivahetus

Kindla peale minek on kardinate, patjade ja katete vahetamine. See pole keeruline ega ülearu kulukas, aga annab su toale uue ilme nagu naksti. Kardinapoest tulles hüppa läbi ka aiandist, osta paar uut toataime ja su tuba ongi nagu uus!


Seotud artiklid