Minimajad – võti tulevikku

Praeguses kiiresti muutuvas ning kallinevas maailmas otsime kõik soodsamaid ja nutikamaid lahendusi ja paljud meist unistavad rahulikust vaikelust jõe või mere ääres, metsa või kuppelmaastiku vahel.

Soovime vahetada linnamüra linnulaulu, veesulina ja metsakohina vastu, põgeneda korteriseinte vahelt väikesesse majakesse, kus õdusas miljöös tööd teha, vaba aega veeta või lihtsalt puhata. Unelmmõtetele järgnevad aga hirmud: palju selline maja maksma võib minna? kogu see aeg, asjaajamine ning planeerimine? – ning peas sepitsenud õhuloss variseb kokku.

Yarden ja nende minimaja aitavad meie unistustel teoks saada. Yarden Brandi eesmärk on pakkuda Sulle läbi laialdase tootevaliku mitmekesisemat elukeskkonda puhkamiseks või vabaaja veetmiseks, kuid miks mitte ka huvitavamaid tingimusi töötamiseks. Iga toodetud minimaja on unikaalne ning selle saab muuta just Sulle sobivaks.

Mis teeb minimaja eriliseks?

Minimajad on valmis ehitatud karkasselement meetodil, 100% tehase tingimustes – seeläbi pakub Yarden võtmed kätte paketti, kus maja saab tulevikus uuesti teisaldada ühe tõstega, kordagi ehitusluba vajamata. Tavapärasest majast eristab lisaks eelnevalt mainitule Yardeni minimaju vundamendiks olev tugev terasraam.

Yardeni tooted on loodud kasutades tänapäevaseid ehitusmaterjale, kasutuses on nii traditsioonilised kui ka ökoloogiliselt taastuvad materjalid. Üheks nendest materjalidest on põhuplaat, mis on looduslik ehituses kasutuses olev plaatmaterjal, kus lihtsamalt öeldes on põhk suure rõhu all kokku surutud. Plaadi otstesse ning mõlemale küljele on liimitud taaskasutatud jõupaber. Plaadi iseloomulikud omadused tagavad igas minimajas piisava niiskuse ja soojuse hulga ehk suurepärase sisekliima, lisaks sellele ka hea helipidavuse.

Struktuurilt on plaat tihe ja tugev. Plaadi omapärane struktuur tagab hoones stabiilse temperatuuri ning väikesema temperatuuri kõikumise nii suvisel kui ka talvisel ajal. Põhuplaat on sobilik allergikutele, veel üks lisaomadus, mida ei suuda tagada paljud ehituses kasutatavad materjalid. Vaata lisaks https://pohuplaat.ee/

Üldjuhul on majades lisanduva kütteallikana kasutatud õhksoojuspumpasid või hubaseid puukütte kaminaid, seeläbi on maja ülalpidamiskulud keskmise tavalise majaga võrreldes tunduvalt madalamad. Miks mitte luua minimajast ning abimajadest elamukompleks, kus iga eluks vajaminev tuba on eraldi majakeses ning seeläbi saab vajadusepõhiselt ka eraldi kütta.

Minimaja kui äriprojekt

Yardeni minimaja ei pruugi olla mitte ainult suurepärane investeering isiklikku heaolusse, vaid ka võrdväärne rahaline investeering. Yardeni minimajadest võiks näiteks kokku panna uhke puhkeküla.

Hind alates 11 800 eurot.

Olgu selleks näiteks suvine kuurortasula Pärnus või talvine suusabaas Otepääl. Yardeni eeliseks on taas majade transporditavus ja võimalus majade asukohta krundisiseselt liigutada ja sättida. Samuti saab puhkeküla asukohana katsetada erinevaid paiku üle Eesti ostmata iga kord uusi maju – suvel võib majad paigutada Pärnusse või Haapsallu ning talvel samu maju kasutada suusabaasiprojektina Otepääl või Haanjas. Yarden on väga huvitatud koostööpartneritest, kellega koos saaks välja arendada esimese puhkeküla minimajadega.

Kust saab omale minimaja soetada?

Oma majast unistades on Sul võimalik Yardeni kodulehel https://www.yarden.ee/ tutvuda juba eelnevalt valmis planeeritud majadega. Iga maja on võimalik muuta just enda soovidele vastavaks nt siseruume ümber paigutades või uksi aknaid liigutades. Lisaks väikeelamutele pakub Yarden ka erinevaid abihooneid, nagu sauna- ja aiamajad ning kuurid.

Yardeni tiim annab endast maksimumi, et tagada oma toodete või teenustega parim hinna ja kvaliteedi suhe kliendi jaoks. Nii juba planeeritud maja kui ka oma unistuste maja loomiseks on kodulehel olemas võimalus küsida pakkumist.


Seotud artiklid