Terrassi ehitamise hind 2023. aastal

Hange.ee ehituskeskkonda 2023. aastal lisatud tööde põhjal kujunes keskmiseks terrassi ehitamise hinnaks 118€/m2. Terrassi ehitamise hind hõlmab endas nii pinnase töötlemist, vundamendi rajamist, materjali paigaldustöid, immutatud terrassilaudade ja teiste abimaterjalide maksumust kui ka kulusid tööjõule. Keskmise hinna arvutamisel võtame aluseks Hange.ee keskkonda lisatud töödele ehitusfirmade poolt tehtud pakkumised.

Hange.ee poolt läbi viidud hinnaarvutused aitavad reaalsete pakkumiste põhjal hinnata keskmist terrassi ehitamise maksumust.

Terrassi ehitamise ruutmeetrihind koos materjaliga.

Terrassi ehitamise kulud

Terrassi ehitamise hinnad jäävad vahemikku 73-180€/m2. Väljatoodud hinnavahemik peegeldab Hange.ee keskkonda lisatud ja sarnastele tingimustele vastavaid töid ning ehitusettevõtete poolt tehtud kõige madalamat ning kõrgemat hinnapakkumist.

Terrassi ehitamisel sõltub selle ruutmeetri hind oluliselt täiendavatest teguritest ja töödest. Väga otseselt mõjutab terrassi lõpliku hinda terrassilaua materjal ja ka pinnas ning vastavalt sellele vundamendi valik. Töö hinda võib tellija jaoks positiivselt mõjutada rajatava terrassi suurus, kuna üldjuhul tekitab suurem objekt mastaabiefekti, mistõttu võib terrassi ruutmeetri hind väheneda. Loe lisaks, mida terrassi ehitamisel jälgida Hange.ee lehelt.

Puitterrassi ehitamise hind varasematel aastatel

Hange.ee keskkonnas ajavahemikul 2020-2021 lisatud tööde põhjal, mis vastasid sarnastele tingimustele, kujunes terrassi ehitamise maksumuseks keskmiselt 69€/m2. Seega on aastaks 2023. kasvanud terrassi ehitamise kulud umbkaudu 71%. Hinnatõusu taga on suuresti materjalide kallinemine. Varasem hindade arvutus on saadaval Hange.ee lehel.

Terrassi ehitamise hind sisaldab tüüpiliselt järgnevaid töid ja kulusid:

  • Pinnase ettevalmistamine
  • Killustik
  • Geotekstiil paigaldamine
  • Terrassi vundamendi rajamine
  • Terrassi aluskarkassi ehitus
  • Kinnitustarvikud ja lisamaterjalid
  • Terrassilauad ja nende paigaldus
  • Viimistlus

Parimad pakkumised usaldusväärsetelt ehitajatelt – Hange.ee

Vaata ka Hange.ee keskkonda lisatud terrassi ehitamise töid ja ehitusettevõtete hinnapakkumusi:

Töö lisatud:Töö nimetus:
Aprill 2023Terrassi ehitus
Aprill 2023Terrassi ehitus Muhu saarel
Märts 2023Ridaelamu terrassi laiendus 88m2
Märts 2023Terrass
Märts 2023Terassi laiendamine
Veebruar 2023Terrassi ehitus
Jaanuar 2023Terrassi ehitus eramule Tallinnas

Seotud artiklid