ALATES 2023 SEPTEMBER TULEB LUMINOFOOR VALGUSTORUD ASENDADA LED VALGUSTORUDEGA

Euroopa Komisjon on vastu võtnud määruse, millega keelustatakse alates 2023 septembrist luminofoor valgustorude müük Euroopa Liidus. Selle määrusega keelatakse elavhõbedat sisaldavate valgusallikate müük, sest tehnoloogia arenguga ning erinevate keskkonnasõbralike lahenduste turule tulekuga valgustite valdkonnas ei ole otstarbekas jätkata luminofoor valgustorude kasutamist. (1) Kõige levinumad luminofoorvalgustid on T5 lineaarne luminofoor valgustitoru ja T8 lineaarne luminofoor valgustitoru ning nende kasutamine on alates 24.08.2023 keelatud (2).

Keda uus määrus puudutab?

Määrus puudutab kõiki ettevõtteid, avalikke asutusi, lasteaia-ja koolihooneid, treeningsaale, tualette jne. Sellest tulenevalt peavad kõik ettevõtted, majapidamised ja teised asutused olemasolevad luminofoor valgustitorud välja vahetama energiasäästlike ja keskkonnale ohutute LED valgustorude  vastu.

Kuidas aru saada, kas kasutusel on luminofoorvalgusti või LED valgusti?

Luminofoor valgustorusid iseloomustab üldjuhul pikem aeg valguse täisvõimsuse saavutamisel ning „särisemine“ valgusti põlemisel. Luminofoortoru eluaja lõppedes hakkab valgusti vilkuma ning seejärel lakkab töötamast. Valgustorule peale vaadates on väga raske eristada, kas tegemist on luminofoor toruga või LED toruga. Selleks, et kindel olla tuleks ühendust võtta oma majahalduri, elektriku või muu spetsialistiga ning välja selgitada, milliseid valgustorusid kasutatakse sinu asutuses.

Mida ma tegema pean?

LED House soovitab kõikidel ettevõtetel ja asutustel üle vaadata, millised valgustid on kasutusel nende kasutatavatel pindadel ning mitte jätta luminofoor valgustorude väljavahemist LED valgustorude vastu viimasele hetkele.

Kui Sul on vaja konsultatsiooni, lisainfot või meie nõu, siis oleme Sinu jaoks olemas kiire ja parima teenindusega! 😊

Või osta LED valgustorud juba ise ledhouse.ee lehelt!

 


Seotud artiklid