Tartu Kaubamaja läbib suvel uuenduskuuri

Tartu Kaubamaja läbib sel suvel uuenduskuuri, mille käigus värskendatakse peamiselt 0-korrust ja Kaubamaja Toidumaailma, kuid muudatused ja renoveerimistööd toimuvad ka kolmanda korruse pindadel.

Tartu Kaubamajas algavad juuni lõpus renoveerimistööd, mis mõjutavad suures osas 0-korruse ja kolmanda korruse kaubanduspindasid. Kaubamaja Toidumaailma renoveeritakse täies mahus, et avada augusti lõpus piirkonna kõige erilisem toidupood. Uue ilme saavad ka 0-korruse üldalad ning lisaks värskendatakse Elisa, Juustukuninga ja Apotheka pindasid. Augusti lõpus avab uksed kesklinna esimene Mileedi lillepood ning uue hingamise saab ka Matsimoka lihapood.

Tartu Kaubamaja keskuse tegevjuhi Kristel Liivapuu sõnul soovib Tartu Kaubamaja pakkuda oma külastajatele ainult parimaid valikuid, mis tähendab ka ajaga kaasas käimist ja keskuse värskendamist. „Renoveerimise eesmärk on muuta Tartu Kaubamaja 0-korrus eesotsas Toidumaailmaga kaasaegsemaks. Soovime tööd teostada võimalikult kiiresti, mistõttu on värskenduskuuri läbivad kauplused sellel ajal suletud. See võib tekitada külastajates ebamugavust, kuid loodame mõistvale suhtumisele ja kannatlikkusele. Uuendatud 0-korruse plaanime täies mahus avada hiljemalt augusti lõpus, kuid mitmed kohad jäävad avatuks terve suve vältel ja häid maitsed saab jätkuvalt nautida ka muutuste ajal. Näiteks on renoveerimise ajal 1. korruse aatriumis avatud ainulaadne Taluturu pop-up-turg, kust leiab värske kohaliku toodangu ning samuti saab jätkuvalt Sushi Meistritest linna parimat sushit,“ selgitas Liivapuu.

Augusti lõpus avatav Kaubamaja Toidumaailm saab olema eriline nii oma vormis kui ka sisus. „Oleme loomas meie Lõuna-Eesti klientidele toidupoodi, mille sarnast piirkonnas teist pole. Kogu Toidumaailma kontseptsioon lähtub läbi viidud uuringust, mis mõõtis klientide teekondi ja eelistusi ning andis hea sisendi, kuidas üks mugav ja loogiliselt liigendatud pood üles ehitada. Meile on tähtis, et uus Toidumaailm oleks funktsionaalne külastajatele, aga ka uuenduslikult jätkusuutlik tänu tänapäevasele tehnikale,“ rääkis Kaubamaja ASi juhatuse liige Erkki Laugus.

Lauguse sõnul võetakse Toidumaailma uuendamisel arvesse ka kõige nõudlikuma toidunautleja vajadusi. „Laiendame klientide seas armastatud ainulaadse ja kohapeal valmistatud Kaubamaja Köögi toodangu ala, täidame letid vaid värskeima liha ja kalavalikuga ning loome koogileti, mis Tallinna Toidumaailma näitel hakkab kindlasti olema üks tõmbenumbreid. Üks, mis kindel – sellest saab inspireeriv toidupood, kus leidub meelepäraseid hõrgutisi kõigile,“ selgitas Laugus.

Liivapuu lisas, et renoveerimistööde käigus laiendatakse ka kolmandal korrusel asuvat mänguala ja Apollo kauplust. „Oleme mõelnud keskuse väiksemate külastajate peale, et neilgi oleks keskuses mõnus aega viita. Juba on valminud Minimängula kõige pisematele ja õige pea täieneb see Ronilaga, mille plaanime avada juba juuli alguses,“ märkis Liivapuu.

Üldalade sisekujundusprojekti autoriteks on Londoni büroo Highly Creative Minds arhitektid, kes tegid nii Tartu Kaubamaja algse sisekujunduse kui ka kümne aasta taguse keskuse uuenduskuuri. Mängula ala autoriteks on Kaidi Org ja Anne Vingisar. Keskuse ja Kaubamaja Toidumaailma renoveerimistööde peatöövõtja on Savekate OÜ.

Oluline teada:

Renoveerimistööde ajal on 0-korrusel tavapärastel aegadel avatud Taluturg, Sushi Meistrid ja Kika loomapood. Lisaks on Tartu Kaubamaja aatriumis 27. juuni–10. august avatud pop-up Taluturg. Kaubamaja Toidumaailm, Matsimoka ja lillepood jäävad suletuks terve renoveerimisperioodi vältel kuni augusti lõpuni. Apotheka, Elisa, Juustukuningad ja Apollo raamatukauplus on suletud lühematel perioodidel.

Info avamiste ja sulgemiste kohta on leitav siit: www.tartukaubamaja.ee/muutused/


Seotud artiklid