Tallinnas toimuv Nordic Real Estate Forum: kinnisvaraturu tulevik on heitlik, kuid see toob kaasa...

Neljapäeval, 23. märtsil toimub Tallinnas Nordic Real Estate Forum 2023, mis keskendub tänavu muutustele kinnisvarasektoris. Kuigi spetsialistidel on valdkonna tuleviku ennustamine keeruline, siis vaatamata tõenäolise inflatsiooni kõrgpunkti saavutamisele ei pruugi me majanduses veel halvimat kogenud olla. Piirkonna kinnisvarasektorile toob see nende hinnangul siiski mitmeid lisavõimalusi, mida foorumil arutlema asutakse.

Eesti Kinnisvaraettevõtete Liidu juhatuse esimehe Gert Jostovi sõnul ootavad siinset kinnisvaraturgu ees heitlikud ajad. Seoses Ukraina sõjaga on otseinvesteeringute maht Eestis vähenenud, mis aga pakub siinsele kinnisvarasektorile lisavõimalusi. Samas on kõrge inflatsioon ja euribori kasv pärssinud inimeste huvi ja võimalusi kinnisvara soetamiseks laenu saada. „Usun aga, et Eesti kinnisvarasektor on rasketeks aegadeks hästi valmistunud. Siinse kinnisvaraturu kiirenemise võtmeküsimuseks saab ilmselt olema raha hind,” märkis Jostov.

Swedbanki kinnisvaraosakonna juhi Ero Viigi hinnangul on meid ümbritsevas keskkonnas viimastel aastatel toimunud muutused, mida mitte keegi ei osanud varasemalt prognoosida. Põhjamaade võlakirjaturu hetke sentiment on senimaani olnud piiratud mõjuga Baltikumi kinnisvarasektorile, kuid kas see ka nii jääb, on keeruline ennustada. Viimase aasta jooksul aina enam räägitud lühend ESG ja rohepööre kinnisvaras on kasvava tähtsusega valdkond nii institutsionaalsetele investoritele, pankadele kui ka rentnikele. Kinnisvara on varasemalt olnud ja on ka tulevikus üks olulisemaid sektoreid Swedbanki finantseerimisportfellis, mistõttu saab olema huvitav kuulata ja oluline teada, mida arvavad tulevikus aset leidvatest arengutest erinevad oma valdkonna tippspetsialistid.

Nordic Real Estate Forum 2023 võõrustab kaht mainekat peaesinejat. Swedbanki grupi peaökonomisti asetäitja Nerijus Mačiulis räägib inflatsiooni langusest, tõusvatest intressimääradest ja ebakindlat varade väärtusest. Newseci partner ja uuringujuht Adam Tyrcha ettekande teemaks on „Futurama: Mis saab Põhjamaade ja Baltimaade kinnisvarast edasi”.

Foorumi keskseks fookuseks on muutused kinnisvarasektoris. Kuus paneelvestlust toovad põhjalikuks diskussiooniks kokku valdkonna spetsialistid üle maailma. Antakse muuhulgas näpunäiteid kinnisvarainvesteeringuteks 2023. aastal, räägitakse majandustrendidest ja riskidest, logistika kinnisvara tulevikust. Eraldi paneel on pühendatud ka ESG-le kinnisvaras ning äri- ja arenduskinnisvara arutelu keskendub tuleviku tööruumidele. Päeva lõpetab kaubanduskinnisvara paneel tuleviku trendide ja uudistega.

Foorumist võtab osa pea 400 inimest rohkem kui 10 riigist ning teadmisi jagavad 35 oma ala tunnustatud eksperti.

Lisainfo ja täispikk programm on leitav siit: www.nordicreforum.com.

Ligi 20 aasta jooksul on Eesti kinnisvaraliidud korraldanud kinnisvarakonverentsi, kus on osalenud üle 6000 inimese rohkem kui 20 riigist ning 590 esinejat enam kui 15 riigist. Nordic Real Estate Forumi raames kogunevad iga-aastaselt Tallinnasse valdkonna juhtivad äri- ja arvamusliidrid, et üheskoos arutada kinnisvarasektori tulevikku.


Seotud artiklid