Suurekivi Kodud: Avarad ridaelamud ja paarismajad Liivamäel

Juba sel suvel valmivad Suurekivi Kodud on loodud peredele, kelle jaoks kodu pole pelgalt neli seina, vaid koht, kus pere keskel veeta kvaliteetaega ja luua väärtuslikke ühiseid mälestusi. Uus, arenev elurajoon on kui puhas leht, mis võimaldab siia kolivatel peredel hakata rajama oma isikupärast kodu, rakendades oma loovust.

Arhitektuur ja ehitusinfo

Suurekivi Kodud toovad arhitektuurilises plaanis minimalistlike karpmajade kõrvale värskendavalt mõjuvat vaheldust. Elurajooni on rajatud neljased ridaelamuboksid ja väiksemad paarismajad, mille planeerimisel on mõeldud ennekõike sinna elama asuvate perede mugavusele. Planeeringud pakuvad maksimaalselt mugavust ja ruumiliselt on kaetud ka suuremate perede vajadused.

Kõik paarismaja- ja ridaelamuboksid on 5-toalised. Esimesele korrusele jäävad avar esik ja elutuba, köök, saun koos duširuumiga, eraldi WC ja trepialune ruum, mis on ehitatud panipaigaks. Teisel korrusel on neli magamistuba, suur garderoob (nurgaboksidel on garderoobil ka aken) ja vannituba. Tubade rohkus annab võimaluse pakkuda igale lapsele oma privaatruum või seada sisse kodukontor või külalistetuba.

Majade eeliseks ja eripäraks on kindlasti ka tavapärasest kõrgemad laed – ühel korrusel 2,8 m ja teisel 2,7 m,  mis loob enam õhulisust ja avarust. Elutoas on olemas ka kamina võimalus – see on hea lisavalik kõigile, kes hindavad elava tule võlu ning sooja hubasust pikkadel ja pimedatel talveõhtutel.

Kahekordsed kivimajad on väljast viimistletud osaliselt laudise ja plaatidega ning osaliselt krohvitud. Looduslähedane viimistlus aitab majadel sulanduda harmooniliselt ümbritsevasse keskkonda.

Küttelahenduseks on ökonoomne õhk-vesisoojuspump. Vesipõrandaküte tagab ühtlase soojusjaotuvuse ning tervisliku sisekliima.

Foto: Helis Mahmastol

Siseviimistlus

Siseviimistlus on loodud koostöös Piret Naaberiga Halona Disainistuudiost. Hästi läbimõeldud disain loob tõhusalt silla funktsionaalsuse ja esteetika vahel. Siseviimistluses on välja pakkuda kaks paketti – hele ja tume. Mõlemad valikud keskenduvad ruumi meeleolu tõstmisele ning muudavad tekstiilide ja mööbli valiku lihtsamaks.

Kõrged laed, loomulik valgus ja valitud materjalide kooslus võimaldavad luua nii ajatult klassikalisi disainimudeleid kui ka kirgastada ruume omapäraste dekoratiivlahendustega. Nii saavad ruumis domineerida personaalsed stiilieelistused ja iga pere omanäolisust rõhutav interjöör.

Tormi tee 7 ja 9 asuvatesse ridaelamutesse on paigaldatud ka köögimööbel ja -tehnika ning esiku garderoob, mis annab arvestatava mugavuse ja kokkuhoiu. Praktilisust lisab see, et olemas on avar walk-in garderoob ja trepi all paiknev kompaktne ja praktiline panipaik. Lisaks on majaosa juures avar tehnoruum ja lisaks terrasside vahel ruum aiatööriistade jm muu vajaliku hoiustamiseks.

Foto: Helis Mahmastol

Õueala

Elamurajoon koondub tupiktänavasse ning majad paiknevad üksteisest pisut eemal, pakkudes seeläbi rohkem privaatsust. Elamud on omakorda piiratud aiaga, tagamaks seeläbi turvaline keskkond pere pisematele.

Kruntide suurused on varieeruvad ning igaüks leiab endale sobiva – väiksem krunt puhkehetkede ja suveilma nautlejatele ja suuremad hobiaianduseks või laste mängualaks. Iga boksi juurde kuulub privaatne terrass, kuhu pääseb nii elutoast kui ka alumise korruse saunast-duširuumist.

Kruntidel on olemas esmane rohehaljastus, detailsem aiakujundus jääb ootama uute elanike loomingut ja eelistusi. Avar majaesine sissesõiduala võimaldab parkida muretult kaks autot.

Elurajooni tuleb ka laste mänguväljak, mis on ideaalseks paigaks uute tutvuste ja püsivate sõprussidemete loomiseks ja kust saavad alguse ühised seiklused ning meeldejäävad lapsepõlvemälestused.

Foto: Helis Mahmastol

Asukoht

Suurekivi Kodud asuvad Loo aleviku vahetus läheduses. Tegemist on kiiresti areneva piirkonnaga,  meelitades siia elama üha enam noori peresid, kes otsivad rahulikumat alternatiivi linnakärale ja lõputule sagimisele ning turvalist keskkonda pisipere kasvatamiseks.

Loo alevikus on olemas kõik olulised teenindusüksused – kauplused, lasteaed ja kool, spordihoone ja kultuurikeskus, perearstikeskuse ja toidukohad. Jõelähtmelt pääseb kiiresti ka Maardusse ja Tallinnasse, võimaldades mugavalt käia tööl mõlemal suunal.

Elamurajooni lähedale jääb ka Maardu järv koos väikese supelranna ja väliujulaga.

Suurekivi Kodud on sissekolimiseks valmis ja huvilistel on võimalik nautida uue kodu rõõme juba sel suvel.

 


Seotud artiklid