Ekspert: järgmisel aastal võiks Euribor 3% piirist allapoole murda

Järgmise aasta jooksul võiks Eesti kodulaenude enimkasutatav baasintress ehk kuue kuu Euribor langeda alla 3% ning jõuda 2025. aasta lõpuks ka 2,75% juurde prognoosib Bigbank Eesti juht ja aktiivne väikeinvestor Jonna Pechter.

Pechteri sõnul lasi juunis saabunud Euroopa Keskpanga intressilangetamise otsus end pool aastat oodata, aga nüüd on vähemalt liikumine õiges suunas käima läinud. “Kui ma vaatan rahaturul levinud ootuseid, siis võiks järgmise aasta-paari jooksul intressi langetamise otsuseid tulla mitmeid,” kommenteerib Pechter.

Samas ei ole pangajuhi sõnul inflatsiooni Euroopas siiani lõplikult kontrolli alla saadud ning see võib protsesse sarnaselt viimasel poolel aastal toimunuga oluliselt aeglustada. “Mõned ennustused on pakkunud, et järgmise aasta lõpuks võiks intress langeda isegi alla 2,5%, kuid sellist optimismi ma ei jaga ning pigem võiksime sinna jõuda aasta võrra hiljem. Muidugi loodame me kõik, et laenamine oleks soodsam, kuid enda investeerimisotsuseid teen ma pigem ikkagi konservatiivsemaid prognoose arvestades,” räägib Pechter ning rõhutab, et see on tema arvamus ning kedagi teist ta selle järgi tegutsema üles ei kutsu.

“Selge on see, et mida madalamale liigub Euribor, seda lihtsam on inimestel võtta laenu ja samas seda keerulisem on neil oma säästudelt korralikku tootlust saada. Üks on aga selge – tasuta raha jagamise aegu tagasi oodata ei maksa,” võtab Jonna Pechter Euribori oodatavate trendide teema kokku.


Seotud artiklid