Keeruliste aegade kiuste alustab Reterra ligi 100 uue korteri ehitusega

Viimased kolm aastat Tartu piirkonnas kinnisvara uute korterite turuliider Reterra Estate on alustanud ehitust Tartu Raadimõisa Pargimajade objektil. Raadi pargi servale kerkiva uue elamukvartali esimene maja valmib juba 2023. aasta kevadel. 

Reterra Estate juhi Reigo Randmetsa sõnul ehitushinna tõus on viimasel aastal olnud tohutu ning turg on väga ettearvamatu. „Vaatamata keerulistele aegadele on Reterra siiski otsustanud Tartus Raadimõisa piirkonnas ehitusega jätkata ning Pargimajade projektis valmib järgmise aasta jooksul 3 uut maja, kokku 96 uut korterit,“ ütles ta.

“Raadimõisa Pargimajad on kindlasti ideaalseks koduks peredele ja noortele, kellele meeldib väga Raadi pargi ja Eesti Rahva Muuseumi unikaalne lähedus ning hea ligipääs linna. Looduskaunis Raadi park asub arendusest otse üle tee, selle kõrval on mõnusad kergliiklusteed ning matkarajad sportimiseks,” lisas Randmets.

Reterra juhib Tartu elamuarenduste müüki juba kolmandat aastat, viimase kolme aasta jooksul müüs ettevõte umbes 400 uut korterit, neist 150 möödunud aastal. Ligi pooled eelmisel aastal müüdud korterid asuvad Raadimõisa suurprojekti kahes arenduses. Raadimõisa Pargimajade ehitajaks on Eesti tuntumaid ehitusfirmasid Mapri Ehitus.

Mapri Ehituse tegevjuht Tarmo Roos ütles, et kuigi elame huvitaval ajal, ei ole ehitus kuhugile kadunud. „Targalt planeerides ning heade koostööpartneritega ehitades saab tagada võimalikult sujuva ehitusprotsessi. Materjalide ja toodete pikemalt ette tellimine ja broneerimine on saanud pikalt ette mõtlevates ehitusfirmades normiks. Ehitus- ja kinnisvaraturul on praegu edukad need, kelle projektid on läbimõeldud, kellel on hea meeskond ja korralik kapitaliseeritus,“ kinnitab ta.

Tartus ja selle lähiümbruses müüdi möödunud aastal uusarendustes kokku rekordarv 1343 uut korterit, võrreldes möödunud aastaga kasvas turg 74 protsenti. Sarnaselt Tallinnaga otsib ostja Tartus eelkõige 2-ja 3-toalist, A-energiaklassiga, väiksemate haldus- ja ülalpidamiskuludega korterit.

Samal ajal kui müük on Tartus pea kahekordistunud, väheneb uute korterite pakkumiste arv – 2021. aasta lõpu seisuga ulatus pakkumiste arv 284 uue korterini, mis on võrreldes möödunud aastaga 60 protsenti vähem.

Tartu vallavanem Jarno Laur täheldas, et viimastel aastatel on Tartu vald saanud koduks sadadele uutele peredele. «On hea meel, et arendajad ka keerulistel aegadel jätkavad tegevust ning pakuvad läbimõeldud projektlahendusega energiatõhusaid elamisi. Teiseks rõhutan, et Reterra korterelamute arendused kerkivad piirkonda, mis on hea ühistranspordi ühendusega. Raadil toimib nii maakondlik kui linnabussiliiklus, läheduses on rattaringluse jaam,“ ütles Jarno Laur.

 


Seotud artiklid