Merko uued Lahekalda korterelamud saavutasid täiskõrguse

Merko arendatav Lahekalda elukvartal Maarjamäe paekaldal on koduks juba 300 perele. Nüüd peeti arendusala esimese kahe kaheksakorruselise hoone sarikapidu – aadressidel Paekalda 23/1 ja Paekalda 23/2 valmib kokku 98 korterit. 

Merko rajab Lahekalda kvartali (merko.ee/lahekalda) Tallinnasse lauluväljaku lähedale Maarjamäe paekaldale, mille kaitsealune roheala jääb uusi kodusid ümbritsema. Kaasaegne ja terviklik elukeskkond koondab mitme Eesti tipparhitekti loomingut, lisaks muudab selle atraktiivseks elukohaks lähedus kesklinnale, Kadriorule ja Piritale ning mugav ligipääs Narva maanteelt.

„Imelised mere- ja linnavaated, looduslikult roheline elukeskkond, Pirita terviseraja, merepromenaadi, mitmete kultuuri-, sportimis- ja vaba aja veetmise võimaluste lähedus ning kiire ühendus kesklinnaga on see, mis kliendid Lahekaldasse toob,“ loetles Lahekalda eeliseid kvartali arendusjuht Ines Prual. ‘

Tulevikus plaanib Tallinna linn ehitada Lahekalda vahetusse naabrusesse Tallinna haigla ning arendusala jääb ümbritsema lõik ligi üheksa kilomeetri pikkusest rajatavast klindipargist. Piirkonna areng loob Lahekalda elanikele täiendavaid võimalusi nii töötamiseks, kodulähedaste teenuste tarbimiseks kui vaba aja veetmiseks.

Paekalda 23 A-energiaklassiga kortermajade arhitektuurse lahenduse on loodud Arhitektuuribüroo PLUSS arhitektid ja siseviimistluspakettide autoriteks on LÄVI sisearhitektid. Merko rajab hoonete ümber haljastatud puhkealad täiskasvanutele ja lastele ning paigaldab mõlema hoone katustele päikesepaneelid.

Ligi 17 hektari suurusele Lahekalda arendusalale valmib etapiviisiliselt kuni veerandsada moodsat eluhoonet enam kui tuhande korteriga. Uude elukvartalisse on planeeritud ka lasteaia ja kodukaupluse ehitus. Tänaseks valminud kuues hoones elab pea 300 peret, käimas on kahe hoone ehitus 98 korteriga.

Enam kui kolmekümne tegutsemisaastaga on Merko rajanud Eestis, Lätis ja Leedus ligi 9000 kvaliteetset kodu ning loonud parema elukeskkonna tuhandetele. Kvaliteedi ja korteriostja mugavuse tagamiseks haldame korteriarenduse kõiki etappe alates uue projekti kavandamisest ja projekteerimisest kuni korterite ehitamise, müügi ja garantiiaegse teeninduseni. Suuremad ehituses olevad elukvartalid on Uus-Veerenni ja Lahekalda. Kõigi Merko arendusprojektide kohta leiab infot aadressil merko.ee/kodud.


Seotud artiklid