Miston Capital rajab Pärnusse mereäärsed elamud

Elamuarendaja Miston Capital hakkab Pärnu lahe äärde rajama Vista Residentse, mis valmivad 2025. aasta suve hakul. Mai tänavale kerkiva kolme eluhoone ehitamisel on fookuses ökonoomsus ja kvaliteet.

Miston Capitali arendusjuhi Kuldar Kirikali sõnul on Vista Residentsid disainitud teadlikule inimesele, kes hindab kvaliteetset ja peresõbralikku elukeskkonda. „Näeme, et Pärnus on püsivalt suur nõudlus mere ääres asuvate kodude järele. Vista Residentsidest saavad Pärnu kõige mereäärsemad uued korterelamud, kus on olulisel kohal rahulik elukeskkond. Elamud asuvad vähese liiklusega tupiktänavas ning majade vahele rajatakse pääs rannapromenaadi kergliiklusteele, mis kulgeb mööda merejoont,” sõnas Kirikal.

„Nagu kõik meie ümber, areneb ajas jõudsalt edasi ka arhitektuur, mis muudab inimeste elukeskkonda aina paremaks. Vista Residentsidega soovime muuta oma kodulinna modernsemaks, jättes samas alles Pärnule omase kuurortlinna iseloomu. Seepärast on arendus saanud oma nime inspireerituna itaalia keelest, kus vista tähendab nägemist või vaadet,” sõnas Kirikal.

Vista Residentside hooned tulevad kolmekorruselised ning valikus on 2- kuni 4-toalised korterid, mille juurde kuulub kuni 33 m2 suurune terrass või suur klaaspiirdega rõdu. Korterite siseviimistluses kasutatakse kvaliteetseid ja naturaalseid materjale ning põrandaid hakkab katma täispuitparkett. Tubadele annavad avarust kõrged, 2,9-meetrised laed ja energiasäästlikud maast laeni aknad, mis kasutavad maksimaalselt ära päevavalgust. Hoonete juurde rajatakse ka panipaigad ja parkimiskohad.

Kirikali sõnul on uusarenduste puhul nende ökonoomsus ja energiaõbralikkus kujunenud kindlaks standardiks, mida peab järgima kõikides elamu detailides. „Turul on A-energiaklass kujunenud uute hoonete puhul selgeks koduostjate ootuseks, mida ka varasemate Mistoni projektide juures järginud oleme. Siiski peavad arendajad üha rohkem detailidele tähelepanu pöörama – näiteks peaks korterites kasutusel olema targa kodu lahendus,” sõnas Kirikal.

A-energiaklassiga Vista Residentside korterites on vesipõrandaküte, soojustagastusega ventilatsioon ja jahutuse valmidus. Hoonete katustel on päikesepaneelid ja kõikidele korteritele on loodud elektriauto laadimiskoha valmidus. Maja elektri- ja küttekulusid aitab kontrolli all hoida targa kodu lahendus.

Rahulikku Mai tänava piirkonda planeeritud elamutest jääb Pärnu südalinn kolme kilomeetri kaugusele. Majade läheduses on mitu lasteaeda, kool, ujula, kaubanduskeskus ja kaasaegne mänguväljak.

Miston Capitali arendustest on müügis Vista Residentsid, Vagabondi Loftid, Rannaniidu Kodud ja Laine 6a. Arendaja lõpetatud projektide hulka kuuluvad Bremeni Kodud ja Mai 71.

 


Seotud artiklid