Liveni näidiskodu Harku järve lähistel asuvas aedlinnas valmis

Liven rajab Harku järve kaldale, Särje ja Kõrkja tänavale A-energiaklassi ja maaküttega kodud. Teises etapis valmib 5 ridamaja ehk 30 kodu ning sinna juurde kuuluv pargiala. Ehitusleping on sõlmitud Tesron Ehitus OÜ-ga, kellega koostöös valmis ka esimene etapp.

Esimese etapi ridakodud on valmimas ning esimese näidiskodu uksed avatud. Näidiskodu planeering sai valitud Liveni variantide seast ning lisaks avarale elutoale on esimesel korrusel ka saun, eraldiseisev WC ning panipaik. Teisel korrusel on kolm magamistuba. Peamagamistoas on garderoob ja privaatne pesuruum. Pilt ütleb rohkem kui tuhat sõna, kuid kohapeal saab alles lõpuni aru selle kodu iseärast. Liveni sisearhitekt Lennart Lind on kasutanud Liveni klientidelegi valikus olevaid materjale. Valikuid sai kombineerida ja iga kodu selles justkui Skandinaavia väikeses külas saab olema iseäralik.

Lennart Lind: “Iseära näidiskodu on pealtnäha tagasihoidlik, kuid peidab endas mängulisi detaile. Rahulikele ja sumedatele toonidele vastukaaluks on lisatud värvinüansse.”

Iseära on uus aedlinn Harku järve lähistel, idee autor on ARS Projekt OÜ. Siia kerkivad viilkatustega ridakodud ja ka väikesed kortermajad. Nii fassaadid kui ka aknaraamid on igas majas isemoodi, ka ümbrus saab olema isemoodi ­– elurajoon on piirdeaedade vaba ning mängulise maastikuarhitektuuriga, mille on loonud TajuRuum OÜ. Majade vaheline ala on lahendatud nii, et privaatne ala terrassi lähedal läheb sujuvalt üle poolprivaatseks ja siis juba avalikuks. Haljastus on looklev ning lisaks istutatavatele põõsastele on aedlinnas kõrghaljastust.

Liven AS on Eesti üks mainekamaid kinnisvaraarendajaid, kes on rajanud viimastel aastatel hea tundega kodud enam kui 600 perele ning tänaseks on arenduse erinevates staadiumites ettevalmistamisel üle 1700 kodu.


Seotud artiklid