Kuidas esik elama panna

Kas sinu kodus on ka esikus keeruline korda hoida? Jalanõud, riided, vihmavarjud ja pudi-padi, mis on hea väljast tulles esikulauale ära panna, kipuvad võimust võtma, kas pole?

Ometi on esik just see koht, mis võtab sind pärast pikka tööpäeva esimesena vastu ja kui see on sassis, ei saa su tuju ju paremaks minna. Kui esik on aga ilus ja korras, on nii-nii mõnus koju tulla, eks ole?

Enamasti on esik päris väike ruum ja seega peab seal kõike läbimõeldult ja targasti tegema. Vaatame koos, mis seal teha saab.

Ruumi suurendamiseks vali hele värv

Mis värvi su esikuseinad on? Kui tahad sinna rohkem valgust, võiksid kasutada värve, mis peegeldavad seda. Valge või hall seinavärv või hoopiski heleda mustriga valge põhjaga tapeet sobivad selleks väga hästi. Heledad värvid teevad ruumi ka visuaalselt veidi suuremaks. Triibutapeet tekitab ka tunde, et ruum on suurem.

Samas, kui sa tahaksid proovida tumedamat värvi, siis on esik selleks just sobiv koht, sest sa ei veeda seal pikalt aega, vaid kihutad ju kohe edasi teistesse ruumidesse või hoopis uksest välja.

Sisekujundaja Gillian C. Rose soovitab ette kujutada bordoopunast esikut. Mis tunne sul tekib? Kui sa sellisesse ruumi satuksid, ei unustaks sa seda tunnet kuigi lihtsalt, eks ole? Tavaliselt jääbki meelde tunne, mida mõnda ruumi läbides tundsime, mitte konkreetne värv. Võib-olla proovid bordoopunast oma esikus?

Valgus

Lähme siit valgusejutuga edasi. Enamasti ei ole esikul akent (ah, kui tore see küll oleks!), aga see ei ole tingimata halb. Ja seda sellepärast, et nüüd on sul hea põhjus valgustipoodi minna, seal kõige kenamad asjad välja valida ja koju tuua. Meie soovituseks on kasutada valgusteid mitmel kõrgusel, näiteks laes ja seina peal ning miks mitte ka esikulaual.

Istumiskoht

Loodetavasti on sul nii suur esik, et sinna mahub vähemalt üks pingike ja võib-olla isegi väiksemat sorti tugitool. Ära kasuta seda riidehunniku tekitamiseks, vaid istu sinna, kui saapaid või jooksutosse jalga paned.

Laud või kummut

Ühes kenas esikus on kindlasti laud või kummut. Kui soovid esikusse rohkem õhulisust, siis vali laud; kui sul on vaja head panipaika, vali kummut. Selle sahtlites saad hoida kindaid-salle, kingapuhastusvahendeid või igasugu pudi-padi, millel nagu õiget kohta mujal polegi.

Laua- või kummutipealne hoia puhas ja korras. See on tihti esimene asi, mida sa tuppa astudes näed, ja segadus viib igaühelt hea tuju. Kasuta seda pinda hoopis vastupidiseks – hea tuju ja tunde loomiseks. Pane sinna üks potilill ja ilus kauss näiteks võtmete hoidmiseks. Või paar küünalt. Või pereportree. Sa tead ise kõige paremini, mis sul sooja ja head tunnet tekitab.

Vii ülearused riided ära

Ära lase tekkida olukorral, kui esikusse on liialt palju riideid kogunenud. Vii kõik, mida sa tihedalt ei kasuta, kappi või garderoobi. Hoolitse selle eest, et külalistel oleks alati riidepuid, kuhu mantel peale riputada.

Vali vastupidav põrandakate

Piltlikult öeldes on esikus kõige rohkem jalajälgi – see tähendab, et esikuvaibal ja põrandal käiakse väga palju. Kõige vastupidavamad on seetõttu põrandaplaadid, aga puidust põranda vastu ei saa jälle miski. See lihtsalt on nii kena!

Kui soovid esikus vaipa kasutada, siis vali selline, mis väga kiirest ei määrdu ja ei pea iga nädal keemilises või pesumasinas käima.

Peeglike-peeglike

Oleme harjunud, et esikus on peegel. Kui seda pole, siis oleks justkui midagi puudu, eks ole? Tegelikult ei pea see nii olema. Sul on kindlasti mõni teine koht, kus sa end ilusaks teed ja oma välimusele viimase lihvi annad. Peegli asemel võid seinale riputada hoopis mõne toreda maali või suure foto.

Aga kes peegleid armastab, siis maast laeni ilusa raamiga peegel peaks küll igasse esikusse sobima. Siis saad enne uksest välja astumist veenduda, et su uuel kollasel mantlil ei ole enam hinnasilti küljes ja sa näed kena välja. Kõige kenam.

Sulle meeldib skandinaavia stiil? Siis loe neid nõuandeid >>

 


Seotud artiklid