Köögiremondi planeerimine – kuidas see käib?

Kas meil on õigus, kui ütleme, et sa pole kunagi varem nii kaua järjest kodus olnud kui nüüd? Meie kohta see igatahes kehtib. Ja ilmselt on meil ka õigus, kui ütleme, et kuna väljas söömisel on kriips peal, pole sa kunagi varem nii palju süüa pidanud vaaritama.

See toobki meid tänase teema juurde. Kogu selle söögitegemise kõrval oled võib-olla tähele pannud, et mõni asi vajab köögis välja vahetamist, mõni värvimist ja mõnda asja võiks olla mugavam kasutada. Või ütleme otse – köögis oleks vaja ette võtta üks korralik remont.

Keegi ei tea, millised ajad ees ootavad, aga tõenäoliselt veedame tulevikus oma kodus varasemast rohkem aega. Ja sellepärast on köögi üles vuntsimine kahtlemata üks väärt mõte.

Kõige tähtsam on remondi korralik planeerimine. Kui oled selle töö hästi ära teinud, peaks remont ilma suuremate tõrgeteta sujuma.

Pane paika eelarve

Enne kui hakkad oma unistuste kööki paberile joonistama, pane paika eelarve, ilma selleta pole mõtet planeerimise ja ammugi mitte remondiga alustada. Muidu võib juhtuda, et raha lõpeb poole peal otsa ja sa oled nii vanast kui ka uuest köögist ilma.

Remonditud köök peaks kestma palju aastaid ja kui esialgne eelarve näitab, et mitmed vajalikud muudatused jääksid köögis tegemata, on mõttekas kasutada remondilaenu, et see korraga ja mõistliku aja jooksul tehtud saaks.

Tee eeltööd

Käi sisustussaitidel, vaata Pinterestis köögipilte ja kogu kokku lahendused või disainid, mis sulle meeldivad. Võib-olla satud sa mingi ägeda lahenduse otsa, mida saad kodus kasutada, aga mille peale sa poleks ise kunagi tulnud.

Mõned märksõnad köögitrendidest, mis meile endale on silma jäänud:

  • Tume köögimööbel, must tundub eriti au sees olevat.
  • Kõrged maast laeni sahvrikapid.
  • Senisest suuremad köögisaared.
  • Naturaalne puit.

Selleks et teada saada, mis asjad maksavad, tee eeltööd ka e-poodides, ära praegu ehituspoodi ega köögisalongidesse kohale mine.

Mõõda köök ära

Võta mõõdulint välja ja joonista paberile köögiplaan. Või arvutisse, kuidas soovid. Oluline on ruumist ülevaatlik pilt ette saada.

Mõtle käiguteedele

Ebamugav köögi paigutus on õudus kuubis. Ja selle muutmine on keerulisemast keerulisem. Sellepärast mõtle hoolega läbi, kuidas sa köögis liikuma hakkad, ja kui tundub, et miski ikkagi pole päris see, siis muuda plaani.

Kas kõigile kokkadele jätkub ruumi?

Mitmekesi te tavaliselt kokkate? Kas kõigile jätkub tööpinda? Kas mahute üksteisest ilusti mööda?

Arvesta maksimaalse mugavuse ja funktsionaalsusega

Kas mugavam on kükitada, kui tahad alumisest kapist vahvliküpsetajat välja võtta, või sobiks kapi asemel väljatõmmatav sahtel paremini? Kui alustad planeerimisega varakult, on sul aega kõik sellised lahendused läbi mõelda.

Planeeri oma kööki see, mis sul tegelikult vaja läheb ja mida sa suure tõenäosusega kasutama hakkad, mitte see, mida sa tahad niisama toreduse pärast.

Jäta vesi ja kanalisatsioon sama koha peale

Kui su remondieelarve on pigem väike, siis jäta kraanikauss sama koha peale. Seinte ja põranda lõhkumine ei tähenda tavaliselt midagi head, pigem võib siis tulla üllatusi, mis su eelarve kosmilistesse kõrgustesse kergitab.

Pane suurt rõhku heale valgustusele

Nüüd on sul võimalik senine ebamugav valguslahendus ära muuta, nii et su köök on helge, valge ja tundub ehk suuremgi. Ka toidud tulevad sellises köögis paremini välja.

Mõtle läbi üld- ja kohtvalgustus. Kui tööpinna kohale tulevad kapid, siis nende alune pind peaks kindlasti korralikult valgustatud olema. Kui seinakappe traditsioonilisel kujul ei ole, planeeri tööpinna kohale rippuvaid valgusteid. Saare kohal peaksid samuti rippvalgustid olema.

Loe soodsa intressiga Kinnisvara24 remondilaenu kohta siit.

Planeerimisel oli abiks Houselogic.


Seotud artiklid