Invego ehitab Lõuna-Portugali 120 miljoni eest 154 villat

Eesti kinnisvaraarendaja Invego rajab Lõuna-Portugali ajaloolise pealinna Silvese vahetus läheduses asuvatel looduslikel kaunite vaadetega mäenõlvadel 154 villaga elu- ja puhkerajooni, mis läheb kokku maksma 100 miljonit eurot, teatas ettevõtte juht Kristjan-Thor Vähi.

Silves Hills nime kandva projekti ettevalmistused on kestnud üle kahe aasta, avalik müük algab juunis teises pooles, taristu rajamine käesoleva aasta lõpus ning projekti kaks esimest etappi valmivad 2026. aasta teises pooles. “Meil on meeskonnas nii tugev kohaliku turu kui rahvusvahelise müügi know-how ja – mis sellise mastaabiga projekti puhul võib-olla veel kõige olulisem – meil on ka kohaliku omavalitsuse väga tugev toetus,” kinnitas Invego juht Vähi.

Kõik villad on isikliku basseiniga ja projekteeritud ja ehitatud aastaringselt kasutamiseks omades nii jahutus- kui küttesüsteemi. Villad on täielikult sisustatud ning igal villal on oma avar terrass ja soojendusega bassein. “Soodsaima, kolmetoalise villa saab esimesel müügiperioodil soetada vähem kui poole miljoni euro eest, kalleimate hinnad jäävad esialgu veidi alla miljoni euro,” räägib Kristjan-Thor Vähi ning on valmis esimestele Eesti huvilistele pakkuma ka lisasoodustust. “Enne avaliku müügi algust saame vältida ka maaklertasusid ja pakkuda Eesti ostjatele selle võrra veelgi soodsamat hinda,” selgitab Vähi ning viitab ühtlasi, et Euroopa Liidu kodanikele on Portugalis mugav laenukeskkond, kus vaid viiendiku suuruse sissemakse juures pangaintressi 0,75% pluss euribor. “Kodutöö on tehtud ja saame kogu vajaliku asjaajamise osas inimestele kindlasti abiks olla,” kinnitas Vähi.

Arhitektide loodud lahendus tagab kõigile villadele nii kaunid vaated kui piisavalt privaatsust. Elurajooni täiustavad kõigile asukaile mõeldud klubihoone, suur bassein, tennise- rannatennise- ning padeliväljakud. “Lõuna-Portugali kuulsa Algarve suvituspiirkonna kliima on aastaringselt soe ja kuiv, mis teeb selle hinnatud sihtkohaks just läbi kogu talveperioodi,” räägib Vähi ja lisab, et looduslikult kaunid Silves Hillsi nõlvad asuvad vaid kahe kilomeetri kaugusel linnakeskkonnast, veerandtunnise autosõidu kaugusel kaunitest liivarandadest ning 40 minuti kaugusel Faro lennujaamast. “Silves Hills saab olema vaikne ja looduslikult ilus, linna- ja maanteemüra vaba paik elu rõõmu tundmiseks ja akude laadimiseks. Usun, et suurem huvi saab olema nii Põhja- kui Baltimaades, aga juba praegu on esimesed tõsised huvilised olemas ka nii Ühendkuningriigist kui isegi Ameerika Ühendriikidest,” kirjeldab Vähi.

Invego on Eesti juhtivaid kinnisvaraarendusega tegelevaid ettevõtteid, mis on Tallinnas ja selle lähiümbruses viimastel aastatel rajanud kokku üle 1250 kodu ning 25 000 m2 äripindasid. Eestis on Invego mahukamateks arendusteks hiljuti valminud Tiskreoja ja Tabasalu Kodu ning täna töös olevad Luccaranna, Uus-Järveküla ja Keila Pargikodude elurajoonid. Läti pealinnas arendab ettevõte Parka Kvartals ja Skanstes Rezidences elukvartaleid ning Riia vahetus läheduses ridamajade elurajooni Vide Adaži.


Seotud artiklid