Haapsalu poolsaarel käivad juba lammutustööd

Scandium Kinnisvara ja Everaus Kinnisvara arendavad Haapsallu Suure Viigi ääres asuvale poolsaarele täiesti uue mastaapse elu- ja vabaajaveetmise piirkonna. Maa-ala ettevalmistustööd algasid juba juuni algul. Nüüd on täies hoos ka varisemisohtlike suurte hoonete lammutamine.

Arendajate nägemuses on säilitada ja ümber struktureerida maamärgilise iseloomuga hooned, mis poolsaarel ajahambale vastu on pidanud ja piirkonda tänu arhitektuurilisele eripärale ilmestavad. Nii saab kunagisest kõrgest veetornist tulevikus kohvikuga kultuuritorn ning maakivist aidahoonest poolsaare tipus merevaatega restoran. Ülejäänud varisemisohtlikud hooned nagu vanad kalatsehhid ja abihooned lammutatakse, et poolsaarele kavandatuga heas tempos edasi liikuda. Lammutusest tekkiv ehituskivi loodetakse ära kasutada poolsaarele loodavate düünide täitena, mis hakkavad elukvartalit ning poolsaare külalisi tuulte ja võimalike üleujutuste eest kaitsma.

„Haapsalu projekt on saanud avalikkuselt väga head tagasisidet ning paneb meie meeskondadel igapäevaselt silma särama. Seetõttu alustasime kohe krundi omandamise järgselt lagunevate ja ohtlike hoonete lammutustöödega, et saaksime piirkonna peagi avada ning projektiga tempokalt edasi liikuda,“ sõnas Scandium Kinnisvara juhatuse esimees Maido Lüiste.

„Roheline mõtteviis ja taaskasutus on meie identiteeti sisse kirjutatud ning eriti ajaloolise kuurortlinna Haapsalu kontekstis on igati mõistlik tekkiv ehituskivi kohapeal taaskasutada. Arhitektide meeskonna poolt kavandatud düünid on selleks suurepärane võimalus. Üleujutusoht mereäärsetes piirkondades on teema, mis suurte tormide ajal iga ca 15a järel väga oluliseks osutub. Siin poolsaarel kerkivad majad täiesti ranniku äärde, mis tähendab, et maastiku ja hoonete tõstmine ning varjestamine on kvartali planeerimisel olulisel kohal.“

Lammutustööd loodetakse OK Ehitusteenus OÜ eestvedamisel finišeerida sügise alguses. Seejärel on kavas ehitustööd jalutuspromenaadi väljaehituseks, et oleks võimalik piirkond linnarahvale ja külalistele avada. Esimesed korterelamute ehituse algus on planeeritud juba tulevasse aastasse. www.marienholm.eu

Scandium Kinnisvara AS on laiahaardeline Eesti kinnisvaraarendaja, kes keskendub terviklike elukeskkondade arendamisele, kus kõik eluks vajalik oleks mugavalt lähedal. Roheenergia, jätkusuutlikkus ja taastuvatesse ressurssidesse panustamine on teemad, mida Scandium igapäevatöös edendab, mistõttu on ettevõte Rohetiigri esindusorganisatsiooni asutajaliige. Scandium arendab elukvaliteeti, luues inspireerivaid keskkondi.

Everaus Kinnisvara on pikaajalise kogemusega kinnisvaraarendaja, kes rajab energiatõhusaid omanäolise arhitektuuri ja kasutajamugava planeeringuga terviklikke elu ja ärikeskkondi hea infrastruktuuriga asukohtadesse.

 


Seotud artiklid