FOTOD: Legendaarse Lillepaviljoni renoveerimine jõudis sarikapeoni

Tallinna Lillepaviljonis peeti sarikapidu ning pealinna ühe armastatuma hoone väga põhjalike renoveerimistöödega jõutakse lõpule veel sel aastal.

“Lillepaviljon on unikaalne objekt, mis kuulub Eesti arhitektuuri tippteoste hulka. Renoveerimisel oleme pidanud lisaks nõudlikule projektile arvestama ka rangete muinsuskaitse nõudmistega,” rõhutas renoveerimistöid teostava 1Partner Ehituse juht Üllar Hinno.

Renoveerimistööde käigus jäävad hoone välised mõõtmed samaks, kuid ruumilist mahtu lisandub 0-korruse laiendamise läbi.

“Ehitustehniliselt on tegemist keerulise projektiga, kuid oleme hästi toime tulnud ja olen kindel, et lõpptulemus saab olema laitmatu,” sõnas Üllar Hinno, kelle sõnul plaanib ehitaja maja tellijale üle anda tähtaegselt, veel selle aastanumbri sees.

Pirita tee 26 aadressil asuvale Valve Pormeistri poolt projekteeritud Lillepaviljonile rajati 1964.–1966. aastatel juurdeehitusena kõrvale kohvik Tuljak ning kaks hoonet moodustavad omavahel ühtse arhitektuurse ansambli. Ka Tuljaku restaureeris 2015. aastal 1Partner Ehitus.

Lillepaviljoni tööde tellija on OÜ Tannenrode. Hoone restaureerimisprojekti tegi Apex Arhitektuuribüroo ning sisearhitektuuri Meelis Pressi Arhitektuuribüroo.

1Partner on Baltimaade juhtiv kinnisvaragrupp, mille esindused asuvad Tallinnas, Tartus, Riias ja Vilniuses. 1Partner grupp pakub kinnisvara vahenduse, hindamise, ehituse, arenduse, halduse ja investeeringute juhtimise teenust.

Lillepaviljoni sarikapeo fotogalerii leiad SIIT.

Fotode autor: Kati Visnap


Seotud artiklid