Elamuarendaja viis kutseliste päästjatega läbi täiemahulise kriisiõppuse.

Sel nädalal korraldas elamuarendaja Bonava koostöös Lilleküla päästekomandoga päästeõppuse Mustamäel valmivas Uus-Mustamäe arenduse korrusmajas, et harjutada hädaolukorras tegutsemist, evakueerimist ning suitsusukeldumist. Õppuse käigus imiteeriti tulekahju teket valmivas korrusmajas ning harjutati koostööd ehitusmeeskonna ja päästjate vahel. Ühtlasi oli õppuse eesmärgiks Bonava kriisijuhtimise meeskonnal harjutada omavahelist kommunikatsiooni, otsuste vastuvõtmist ja suhtlust pressiga.

Õppuse muutis eriliseks toimumise keskkond, sest ehitusplatsidel tuleb nii suures mastaabis päästesündmuseid harva ette ning võõras olustik oli päästjatele proovikiviks. Ehitusmeeskond sai teisalt aga harjutada hädaolukorras tegutsemist ja evakueerimist. Esimene sarnane õppus Bonava ehitusplatsil viidi läbi suve alguses, kui koostöös kutseliste ja vabatahtlike päästjatega harjutati hädaolukorras tegutsemist valmivas Järveotsa Kodude korrusmajas.

Peakorraldaja, Bonava töökeskkonna- ja ohutuse juht Reimu Saaremaa ütles, et päästjate sõnul tegutses platsimeeskond hästi ning evakueerumise kiirus oli piisav. Kriisijuhtimise meeskonna jaoks oli objektil läbi viidud päästeõppus võimalus läbi mängida värskelt loodud kriisijuhtimise protseduur. Meeskonna liikmetel puudus teadmine sündmuse koha, kellaaja ja stsenaariumi osas ning neil tuli alates teavituse saamisese hetkest võimalikult kiiresti sündmuspaika jõuda. Kohapeal tuli välja selgitada sündmuse kulg, ulatus ja võimalikud kannatanud, et teha ettevalmistused kannatanute lähedastega ühenduse võtmiseks.

„Üldjoontes saame õppusega väga rahul olla, kuid loomulikult saame mõne oma protseduuri edaspidi sujuvamaks teha. Meie eesmärk on teadvustada ja tegeleda töökeskkonna riskidega, kaasata ja juhendada töötajaid tööohutusalases valdkonnas ning seada meeskonna tervis ja turvalisus alati esikohale,“ märkis Reimu Saaremaa.

 


Seotud artiklid