Ekspert: juba on turul tagasi ka esimesed kinnisvarainvestorid

Täna on turul ennekõike tegutsemas koduostjad, kuid juba on tagasi ka esimesed üürikinnisvarasse investeerimise huvilised, kommenteeris Tallinna kinnisvaraturu hiljutise aktiveerumise põhjuseid 1Partner Kinnisvara juht Martin Vahter.

“Eks hästi kapitaliseeritud investorid olid pool aastat pausil ja lootsid teha soodsaid tehinguid võimalikest kiirmüükidest, mida siiski ei tulnud. Kuna turg muutub selgelt aktiivsemaks, siis arusaadavalt ei taha keegi ka naasmisega hiljaks jääda,” põhjendas 1Partner Kinnisvara juht Martin Vahter.

“Oma pisikest portfelli ehitava investori jaoks on ennekõike oluline, et numbrid turvaliselt nii-öelda kokku jookseksid. Põhimõtteliselt piisab paljudele kõige lihtsamast rahavoo juhtimisest – pank annab laenu ja oodatav renditulu peab igakuise laenumakse ära katma,” selgitas Vahter, kelle sõnul on sellisel moel investeerimisplaanide tegija jaoks eriti oluline intressikeskkonna stabiilsus.

Kõrged intressimäärad on pikemas perspektiivis aga pigem eriolukord ja nii nõustuvad paljud investorid Vahteri sõnul majandusanalüütikutega, kelle hinnangul on pärast inflatsiooni kontrolli alla saamist oodata ka intressimäärade langemist. “Euriboriga seotud riskidega on väikeinvestorid tasapisi harjunud ning koos sellega taastub ka investeerimisjulgus,” nentis 1Partneri juht.

1Partner on Baltimaade juhtiv kinnisvaragrupp, mille esindused asuvad Tallinnas, Tartus, Riias ja Vilniuses. 1Partner grupp pakub kinnisvara vahenduse, hindamise, ehituse, arenduse, halduse ja investeeringute juhtimise teenust.

1Partner Kinnisvara kodulehel on Tallinna kinnisvaratehingute hinnavõrdluse graafik, kust leiab lihtsa ülevaate pinnaühiku maksumuse igakuistest muutustest ka linnaosade kaupa.


Seotud artiklid