Domus Kinnisvara alustab pika ajalooga villa rekonstrueerimist Tallinna kesklinnas – ehitusluba...

04.05.2023.a. väljastas Tallinna Linnavalitsus ehitusloa, Mardi tn 3 asuva Domus Kinnisvara uusarenduse Thamme Villa ehitamiseks. Muinsuskaitsealune ajastutruu puithoone koos kivist hoovimajaga rekonstrueeritakse täielikult, säilitades ümbritseva kivilinna suhtes kodutunnet hoidva puitoaasi. Endisesse kontorihoonesse rajatakse uued, uhked ja eriilmelised korterid, millest mitmed läbi kahe korruse. Projekt on tänaseks täies mahus kooskõlastatud ka Muinsuskaitseametiga.

Thamme Villa müüki korraldava kutselise kinnisvaramaakleri Janis Rimitsansi sõnul pole projektis ühtegi korduva lahendusega korterit. “Iga korteri planeerimisel on lähtutud põhimõttest, et meie arenduse koduostja tunneb end printsi või printsessina, kes on jõudnud kauaotsitud lossi. See projekt on inimestele, kes hindavad eristuvat elukeskkonda Tallinna Citys,” sõnab Rimitsans.

Domus Kinnisvara arendusjuht Ingvar Allekand ütles, et Thamme Villa on kauaoodatud ja hinnatud projekt Tallinna kinnisvaraturul. “See on väga eriline projekt, mis rõhutab vanade elementide säilitamise olulisust ning annab uue elu ühele Tallinna pika ajalooga villale. Oleme kindlad, et uued korterid pakuvad lisaks silmailule ka mugavat ja kvaliteetset tänapäevast elukeskkonda. Sisuliselt on tegemist trofeekinnisvaraga, kuna algmaterjal, millega töötame, on tõeliselt unikaalne ning arhitekt Nikolai Thamm vanem ei vaja liigset tutvustamist”.

Kutseline hindaja Martin Metsma toob välja ajaloo ja tuleviku seose. “Ligi 140-aastase ajalooga hoone kvaliteetne rekonstrueerimine kombineerituna hea funktsionaalsuse ja eriilmelisusega on hea retsept nende korterite järelturu väärtuse kasvuks tulevikus,” sõnab Metsma.

Hoone rekonstrueerimine lõpetatakse 2024. aasta suvel. Loodavate korterite avalikku müüki ei ole veel otsustatud ning esialgu peetaks läbirääkimisi nendega, kes on projekti suhtes ise huvi üles näidanud. Arendaja Mardi 3 OÜ on enam kui 20-aastase kogemusega Domus Kinnisvara tütarettevõte. Domuse kontsernis on valminud enam kui 32 elu- ja ärihoonet üle Eesti.

 

 

 

 


Seotud artiklid