4 võimalust saavutamaks skandinaaviapärane magamistuba

Ajakirjades olevatelt fotodelt paistavad magamistoad lummavalt kaunid, õdusad, kuid siiski lihtsad. Peale vaadates ei saagi aru, mis sellise üldmulje saavutajateks on, kuid siin tuleme meie appi. Nende lihtsate sammudega saad ise just sellise magamistoa omanikuks.

Hoia värvid puhtana

…ja proovi kasutada pigem ühte tooni. Ilmselgelt on valge siin võtmesõnaks, kuid toimib kõik, mis on neutraalne. Selleks, et väga “haigla” tunnet ei tekiks lisa kontrasti aksessuaaridega. Sellisesse tuppa sobivad esemed, mis on mustad, hallid või hoopis kuldsed või hõbedased!

Hoia ruum tühi

Pole vaja feng-shuid lugeda teadmaks, et magamistoas ei tohiks olla mitte midagi üleliigset. Me käime seal peamiselt magamas ja peale voodi see tuba midagi muud ei vajagi.

Funktsionaalsus

Sellises toas on funktsionaalsusel oluline roll. Kuna tuba peab olema võimalikult avar ja tühi, siis eelista kinniseid garderoobe, millel poleks suuri peegeluksi väljaspool. Ka meigilaud proovi leida selline, mis täidaks mitut eesmärki ja suudaks tarvikud peita pigem enda sisse kui peale. Ka aksessuaaridel võiks selles toas olla suurem roll: seinakaunistus, mis toimib ka nagina või lamp, mida on lihtne liigutada.

Jää naturaalseks

Eelista plastmassist lillepottide asemel savist tehtuid ja lisa tuppa midagi, mis on puidust. Nii ümbritsed end ainult naturaalsete materjalidega ja ka üldmulje püsib puhtam.


Seotud artiklid