Veerenni tänava äärsed viimased uuselamud saavutasid täiskõrguse

Merko arendatav Uus-Veerenni elukvartal on koduks juba ligi 300 perele. Arendusala Veerenni tänava poolne külg on tervikuna valmimas, täiskõrguse saavutasid sealsed viimased kortermajad. Aadressidele Veerenni 36b ja Pille 11 valmib lähikuudel 12 hoonet kokku 137 korteri ja kaheksa äripinnaga. Selle aasta lõpus valmib Uus-Veerennis kolm eluhoonet kokku 84 korteriga ka Tiiu 12 aadressil.

Uus-Veerenni (merko.ee/veerenni) on Tallinna kesklinna suurim uus elukvartal, kuhu asub elama ligi 1400 peret. Eriilmelise arhitektuuriga eluhooned koos avaliku linnaruumi, hoonete juurde kuuluvate haljas-, puhke- ja mängualadega ning linnale üle antava infrastruktuuri ja pargialaga valmivad etapiviisiliselt. Arendusprojekti kogumaht on umbes 50 hoonet, nende seas valmib avaliku kasutusega hoonetest 2023. aasta suvel uus lasteaed ja hiljem ka ärihoone.

„Uus-Veerenni on kui linn linnas. Veerenni tänava ääres on äärelinnale omased madalad linnavillad, milles on igal korrusel vaid üks korter. Samas leiab linnaliku tunde eelistaja parima lahenduse arendusala keskele kerkivatest kõrgematest hoonetest. Kodutunne ei alga korteriuksest, see algab kvartalisse sisenedes, mistõttu paneme suurt rõhku hoonete ümber loodava elukeskkonna kvaliteedile, hoonestuse omavahelisele harmooniale ja võimalustele, mida kodukvartal elanikele kohapeal pakub,“ rääkis Uus-Veerenni kvartali arendusjuht Alar Toomik.

Merko on Uus-Veerenni planeerimisse kaasanud Eesti parimad arhitektuuribürood, et tulemuseks oleks mitmekülgne, kaasaegne ja elanikele parimat kasutajakogemust pakkuv elukeskkond. Veerenni tänava äärse hoonestuse autoriks on Arhitekt Tarbe büroo, Pille 4 ja Tiiu 12 asuvate hoonete arhitektuuri on loonud JVR Arhitektid ning järgmisel aastal valmiva lasteaiahoone Conarte büroo. Arenduse järgmistes etappides rajatavate kortermajade ning planeeritava ärimaja ettevalmistused käivad koostöös arhitektuuribüroodega Pluss ja KOKO.

Augusti viimasel päeval toodi sarikapärg alla Veerenni 36b ja Pille 11 aadressidele valmivas ehitusetapis. Maa-aluse parkimiskorrusega ühendatud 12 hoonest koosnev kompleks valmib ühise sisehoovi ümber. Veerenni tänava ääres paiknevad kuus kolmekorruselist hoonet, millest igas on korruse kohta vaid üks suur perekorter. Pille tänava ääres valmivad neli kuuekorruselist hoonet ühe- kuni neljatoaliste korteritega ning sisehoovi otstes kaks neljakorruselist elumaja ühe- kuni kolmetoaliste korteritega. Kvartalisisese Pille tänava ääres olevate hoonete esimestel korrustel paiknevad äripinnad, sisehoovi poole jäävad aga korterite juurde kuuluvad terrassid ning hoovis on elanike ühiskasutuseks mõeldud kasvuhooned, pergola ja laste mänguväljak.

Uus-Veerennis on pandud suurt rõhku maastikuarhitektuuri lahendustele. Kvartali esimese arendusetapina valminud hoonete vaheline sisehoov – sarnane rajatakse ka äsja sarikapidu tähistanud hoonete vahele – pälvis 2020. aastal Eesti Maastikuarhitektide Liidu aastapreemia hooviruumi kategoorias. Sel sügisel valmib kvartalis pargiala, mis väärtustab haljastuses elurikkust, toetab materjalide taaskasutuse ideed ja pakub mugavat äraolemist nii Uus-Veerenni elanikele kui külalistele. Mõlema projekti autoriks on KINO maastikuarhitektid.

Veerenni 36b ja Pille 11 hoonete vahelisse sisehoovi rajatakse kodune miljöö. Valdav osa hoovi istutatavatest puudest on viljapuud, et võimaldada elanikel koduaiast saadusi noppida. Lisaks õitsvatele põõsastele kasutatakse ka marjapõõsaid, ronitaimi ning teisi tavalise koduaia taimi. Hoovis paigaldatavad klaaspaviljonid-kasvuhooned võimaldavad majaelanikel kasvatada oma tarbeks tomateid-kurke jms soovitud taimi.

Enam kui kolmekümne tegutsemisaastaga on Merko rajanud Eestis, Lätis ja Leedus ligi 9000 kvaliteetset kodu ning loonud parema elukeskkonna tuhandetele. Kvaliteedi ja korteriostja mugavuse tagamiseks haldame korteriarenduse kõiki etappe alates uue projekti kavandamisest ja projekteerimisest kuni korterite ehitamise, müügi ja garantiiaegse teeninduseni. Suuremad ehituses olevad elukvartalid on Uus-Veerenni ja Lahekalda. Kõigi Merko arendusprojektide kohta leiab infot aadressil merko.ee/kodud.


Seotud artiklid