Uus võimalus üürida kortereid tagatisrahata ja kindlustuskaitsega

Eesti idufirma Rendin.co tutvustas uudset üürilepinguplatvormi, mis koostöös ERGO kindlustusega vabastab üürnikud koormava tagatisraha maksmisest, tagab omanikele kaitse üüriarvetele vilistavate puuküürnike eest ja lubab sõlmida digitaalse üürilepingu mõne minuti jooksul.

Äsja kinnisvaraturule sisenenud Rendini tegevjuhi Alain Auni sõnul muudab nende igasse telefoni alla laetav mobiilirakendus üürilepingu sõlmimise oluliselt turvalisemaks, kiiremaks ja lihtsamaks ning seda kõike paberivabalt.

“Tegu on maailmas täna ainulaadse teenusega, mis lahendab kinnisvaraomanike jaoks nii-öelda puuküürniku probleemi. Kui üüriraha jääb laekumata, siis ei pea omanik kartma, sest kindlustus tagab talle saamata jäänud tulu 10 kuu ulatuses ning teeb oma kuludega ka kõik vajalikud sammud puuküürnikust lahtisaamiseks,“ ütles Aun.

Aun jõudis ligi aasta jooksul Tallinnas arendatud teenuseni läbi isiklike kogemuste. Ta on oma elu jooksul nii Eestis kui välismaal sattunud kodu välja üürides puuküürniku otsa ning kahel korral ise korterit üürides jäänud ilma tagatisrahast, sest omanik on selle pahatahtlikult endale jätnud, viidates ebaausalt korteris avastatud puudustele.

Uue Eesti arendajate poolt loodud teenuse puhul on nii omaniku kui üürniku riskid maandatud ja see lubab üürnikel alustada uue kodu üürimist oluliselt väiksemate stardikuluduega – ilma tagatisrahata.

Väidetavalt on Euroopa kinnisvaraturul praegu kinni ligi 50 miljardit eurot, mille üürnikud on maksnud korteri või maja üüri eest tagatiseks ja mis praegu seisavad kasutult ootel. „Ühest küljest on see koormav üürnikule ja teisest küljest ei kata kaugeltki omaniku kõiki riske. Rendini uus teenus on lahendus sellele tõsisele probleemile,“ selgitas Aun.

Kinnisvaraportaalidest pakub Rendini teenust nii kinnisvaraotsijatele kui ka -pakkujatele Eesti innovatiivseim portaal Kinnisvara24.ee, mille tootearendus- ja turundusjuhi Laura Tammeoru sõnul lahendab Rendin.co mitmeid kinnisvaraturu teravaid probleeme ning võib muuta Eesti üüriturgu põhjalikult.

„Praegu enamasti kohustusliku tagatisraha nõude tõttu tuleb esimene sissemakse üürniku jaoks sageli liiga suur. Samas näiteks koduomaniku vaatest ei ole tagatisraha alati piisav, sest ei pruugi ära katta esilekerkivaid probleeme.

Rendini teenus annab senisest parema võimaluse ka näiteks välismaalastele, lastega peredele või lemmikloomaomanikele, kel seni pole sobiva korteri leidmine läinud ehk kõige ladusamalt,“ sõnas Tammeorg. „Lisasime oma portaali selle uudse võimaluse nii maakleritele kui ka otse omanik kuulutajatele. Sellised kuulutused saavad eraldi märgistuse „Tagatisrahata“ ning on leitavad kinnisvaraotsingust spetsiaalse filtriga.“

Rendin.co veebilehe või mobiilirakenduse vahendusel sõlmitud üürilepinguga saab kaasa Baltikumi ühe juhtiva kindlustusseltsi ERGO üürilepingu kindlustuse, mis tagab ainulaadse kaitse nii omanikule kui üürnikule.

„Me väärtustame uusi ja innovaatilisi lahendusi, mis muudavad teenused inimeste jaoks mugavamaks. Rendin võitis meie usalduse, sest ta täidab kõik meie püstitatud ootused ning Eestis ja meie lähinaabruses keegi teine midagi sellist ei paku. Usun, et sellest tuleb murrang ja mitte üksnes Eesti kinnisvaraturul,“ selgitas ERGO Insurance SE kindlustusvaldkonna juht Andres Konsap.

Vaata tagatisrahata kuulutusi siit>>


Seotud artiklid