Uus Maa tippmaakleritel avasid Kristiines uue frantsiisi Uus Maa Pro

Eesti suurima kinnisvarabüroo Uus Maa tippmaaklerid Martin Vendla ja Mikk Männamets müüsid koos mullu rekordkoguse kinnisvara, avasid nüüd Kristiines uue frantsiisi Uus Maa Pro ning kinnitavad, et ostjad pole kuhugi kadunud ning praegu on valida paremaid objekte kui buumi tipus.

Martin Vendla sõnul tegid nad koos Mikk Männametsaga mullu oma ligi kümneaastase kinnisvarakarjääri jooksul parimad tulemused ja ei saa öelda, et turg oleks kehv. „Maaklerid peavad praegu rohkem ja proaktiivsemalt tööd tegema ning praegusel turul eralduvad selgelt terad sõkaldest“ ütles Vendla.

„Passiivne müügitöö enam ei toimi. Turul levinud käekiri – teha kinnisvarast telefoniga pildid ja jääda klienti ootama, on tänaseks minevik. Tuleb ise objekte aktiivselt ja leidlikult turundada, teha kontaktidele otsepakkumisi. Ei soovitaks kohe esimese asjana kiirustades madalat hinnapakkumist vastu võtta. Müügiperioodid on küll keskmisest pikemad, aga sellegipoolest toimuvad paljud tehingud müüjate ootustele vastavate hindadega,“ kommenteeris Männamets.

Martin Vendla sõnul kinnisvara hinna ja inimeste sissetuleku suhe eelmise aasta viimases kvartalis paranes. „Praegu on turul rohkem sellist kinnisvara, mida buumi tipus oli keeruline leida ning paranenud on ostjate võimalused sobilikke objekte leida. Näiteks tulid meil äsja Keilas müüki looduse ja looniitude keskel asuvad keskmisest suuremad Mesiohaka elamumaa kinnistud,“ lisas Vendla.

„Kõige rohkem tehakse tehinguid alla 200 000 euro maksva kinnisvaraga kuna nende puhul on laenumakse siiski suuremale osale ostjatest taskukohasem. Samuti loeb energiatõhusus, hinnatud asukoht ja korralik ning kaasaegne siseviimistlus. Samas on ka jõukamad ostjad alles – vahendasime ise mullu mitmeid üle 500 000 euro maksvaid objekte ja siin on olulised õiged kontaktid ning kliendibaas. Jätkuvalt leidub ka investoreid, kes otsivad turu põhjast häid pakkumisi,“ ütles Männamets.

Uus Maa kinnisvarabüroo asutaja ja juhi Jaanus Lauguse sõnul on Martin Vendla ja Mikk Männamets kogenud tippmaaklerid, kes suudavad tehingud sisuliselt iga turuseisu ajal ära teha. „Vähesed julgeks turule vastuvoolu praegu uue frantsiisi avada ning keskpärase ja hea maakleri erinevus joonistubki just sellistel aegadel selgelt välja,“ ütles Laugus.

„Uus Maa Pro-l on praegu pakkumises üle 60 objekti ja arendust. Juba on liitunud ja ka lisandumas mitmed maaklerid ning otsime aktiivselt uusi häid inimesi juurde. Seejuures ei ole esmajärgus oluline, et kandidaat omaks varasemat müügitöö kogemust kuna koolitame ise kõik maaklerid välja“ kommenteeris Martin Vendla.

Uus Maa Pro asutajatel Martin Vendlal ja Mikk Männametsal on enam kui kümneaastase müügitöö kogemus Eestis kinnisvaraga ja varasemalt Ameerikas raamatuid müües. Uus Maa Pro esindus asub Tallinnas Kristiines aadressil Talli 4 ning büroo objektide ja tegemistega saab kursis olla läbi Facebooki lehe.


Seotud artiklid