US Real Estate sõlmis 1Partner Ehitusega lepingu Park Tondi järgmise etapi rajamiseks

Urmas Sõõrumaale kuuluv US Real Estate ja 1Partner Ehitus sõlmisid ehitustöövõtu lepingu, mille raames rajatakse Tallinnas Park Tondi elu- ja ärikvartalis asuvasse ajaloolisesse hoonesse kaasaegne büroohoone. Hoone valmib käesoleva aasta lõpuks.

Park Tondi elu- ja ärikvartalis aadressil Sõjakooli 6 paiknev tsaariaegne ehitis oli enne Nõukogude okupatsiooni algust kasutusel Eesti kaitsejõudude sõjakooli sauna- ja vahtkonnahoonena. Pärast ehitustööde lõppu käesoleva aasta detsembris, valmib hoone kahel korrusel kokku 1500 ruutmeetrit kvaliteetset ja kaasaegset büroopinda. Hoone üürnikuks saab finantsettevõte Bondora.

“Väärika ajalooga hoonetele uue elu andmine on 1Partner Ehituse üks olulisi tegevussuundi ja nii oleme harjunud töötama muinsuskaitse nõuetega käsikäes. Antud projekti puhul on eraldi väljakutseks tähtaeg, kuna tellija soovib veel sel aastal hoone kasutusse võtta,” selgitas 1Partner Ehituse juht Üllar Hinno.

Sõjakooli 6 hoone rekonstrueerimise arhitektuurse projekti on koostanud Tomomi Hayashi ja Hanno Grossschmidt arhitektuuribüroost HGA Arhitektid.

„Klubihoone ehitusega aadressil Sõjakooli 6 tähistame me Park Tondi elu- ja ärikvartali teise etapi arenduse algust. Ehitusgraafik on väljakutsuv ja mul on äärmiselt hea meel, et 1Partner Ehitus on selle vastu võtnud ning hoone üürnik Bondora saab juba aasta lõpus sisse kolida. Järgmisena liigume kvartali arendusega Tondi tänava poole ja alustame Sõjakooli 1 büroohoone ehitust ajaloolises kasarmuhoones,“ kommenteeris US Real Estate kinnisvaraarenduste juht Uko Paasik.

1Partneri kontserni kuuluv 1Partner Ehitus on terviklikku ehitusteenust pakkuv ettevõte, mille värskeima tööna sai eelmise aasta detsembris valmis legendaarse Tallinna Lillepaviljoni restaureerimine. Lisaks on ettevõtte meeskond renoveerinud veel mitmeid tuntud hooneid, nagu Mon Repos ja Tuljaku restoranihooned Kadriorus ning Noblessneris Kai, Põhjala Pruulikoja, Shishi peakontori ja 2021. aastal Muinsuskatiseameti “Hästi restaureeritud hoone muinsuskaitsealal või kaitsevööndis 2021” aastaauhinna nominendiks olnud Staapli 10 ärihoone.

US Real Estate on Urmas Sõõrumaale kuuluv kinnisvaraettevõte, mille portfellis on üle 130 000 m2 üüritavat pinda ja üle 200 000 m2 arenduses olevat pinda. Ettevõte omab äri-, haridus- ja spordikinnisvara ning arendab terviklikke äri- ja elukeskkondasid, sh Patarei Merekindlus, Golden Gate, Park Tondi, Rotermanni kvartal. Ettevõtte kinnisvaraportfelli koguväärtus on üle 300 miljoni euro


Seotud artiklid