Turg toimib: Invego müüs mais üle viie miljoni eest uusi kodusid

Uusarenduste turg on suurest madalseisust üle saanud ja nii huvi kui tehinguaktiivsus on märgatavalt kasvanud, kinnitas mais 17 uut kodu müünud Invego juht Kristjan-Thor Vähi.

Enim tehinguid toimus Uus-Järveküla arenduses, aga uusi koduomanikke lisandus nii Tiskreoja, Luccaranna kui Keila Pargikodude elurajoonides. “Läbimõeldud ja lisandväärtusega arendustes on tehinguid toimunud kogu aeg, kuid sügis ja talv olid suures plaanis ikka väga vaiksed,” vaatas kinnisvaraarendaja Invego juht Kristjan-Thor Vähi tagasi viimasele aastale.

Arendaja sõnul on turult kadunud investeerijad ning kõik tehingud on endale päris kodu ostjad. Mingit muud trendi on siin keeruline välja tuua. “Ostetakse uus kodu oma pere vajaduste järgi. Oleme värskelt müünud nii suuremaid kui väiksemaid juba valmis ehitatud kortereid aga samas näiteks ka ridamisi kortereid uues Keila Pargikodude arenduses, kus ehitus alles algamas,” rääkis Vähi ja kinnitas samas, et paari aasta taguse tippaja müügimahte niipea oodata ei ole.

“Müüginumbrite tõusu põhjuseks ongi ennekõike see, et erinevatel põhjustel koduostu edasi lükanud inimesed väsisid ootamast ja väikesed muutused turul andsid värske lisatõuke,” selgitas Kristjan-Thor Vähi ning loetles ka kolm levinud põhjust, mis uusarenduste müügile on hästi mõjunud: Eesti Pank muutis laenamist veidi kättesaadavamaks, pangad alandasid oma marginaali ja Euribor peaks kohe-kohe langema.

Invego on Eesti juhtivaid kinnisvaraarendusega tegelevaid ettevõtteid, mis on Tallinnas ja selle lähiümbruses viimastel aastatel rajanud kokku üle 1250 kodu ning 25 000 m2 äripindasid. Invego mahukamateks arendusteks on hiljuti valminud Tiskreoja ja Tabasalu Kodu ning täna töös olevad Luccaranna, Uus-Järveküla ja Keila Pargikodude elurajoonid.


Seotud artiklid