Tšehhi investeerimispank hakkab Estateguru kaudu Baltimaade kinnisvaraprojekte rahastama

Tšehhi investeerimispank J&T Banka sõlmis ühisrahastusplatvormiga Estateguru lepingu kinnisvaraga tagatud laenude rahastamiseks Baltikumis.

J&T Banka otsus asuda aktiivselt investeerima Balti riikide kinnisvaraprojektidesse on jätkuks eelmise aasta septembris edukalt alanud koostööle Estaeguruga, kui pank investeeris platvormi kaudu Soome ja Saksamaa laenudesse 2,5 miljonit eurot.

“Peame Balti riikidesse investeerimise potentsiaali kõrgeks just tänu platvormi senistele headele tulemustele regioonis ning suurtele kogemustele ja teadmistele,” ütles J&T Banki juhatuse liige Tomáš Klimíček, kommenteerides koostöö laiendamist Estateguruga.

Estateguru kapitaliturgude juht Judith Tan märkis, et platvorm on lisaks enam kui 155 000 jaeinvestori lojaalsusele ligi meelitanud ka mitmeid institutsionaalseid investoreid, kes tunnustavad ettevõtte ärimudeli atraktiivsust. „Baltikumis tõestatud eduga oleme kokku väljastanud juba 500 miljonit eurot laene, millest 344 miljonit eurot on tänaseks edukalt tagasi makstud keskmise intressimääraga 10,98%. Sellised tulemused on muutnud meie platvormi üha eelistatumaks,” ütles Tan.

Tan tõi Estateguru institutsionaalsetest koostööpartneritest rääkides esile veel Saksa panga Varengold Bank, mis on alates 2018. aastast investeerinud Estateguru Baltikumi laenudesse 19,5 miljonit eurot. Partneri usaldust platvormi stabiilsuse ja kasvupotentsiaali vastu näitab seegi, et majanduse turbulentsi ja Covid-pandeemia tingimustes on Varengold Bank jätkuvalt pühendunud Estateguru laenudesse investeerimisele ning teeninud oma investeeringutelt ka keskmiselt 10,3% tootlust aastas. Praegu on nende peamiselt elamuprojektidele suunatud laenude maht 3,9 miljonit eurot.

Estateguru on juhtiv üleeuroopaline platvorm, mis pakub kinnisvaratagatisega laene väikese ja keskmise suurusega ettevõtetele ning hoolikalt valitud investeerimisvõimalusi rahvusvahelisele investorite kogukonnale. Arendame kinnisvara rahastamise ja investeeringute digitaalset piirideta ökosüsteemi, mis toimiks kogu Euroopas ja kaugemalgi. Ettevõtte meeskonda kuulub Tallinnas asuvas peakontoris, Helsingis, Londonis, Riias, Vilniuses ja Berliinis kokku ligi 80 professionaali 12 erinevast rahvusest


Seotud artiklid