Tehing kahe Tallinna hotelliga saadab välisinvestoritele hea signaali

Ekspert: tehing kahe Tallinna hotelliga saadab välisinvestoritele hea signaali

Tallinna südalinnas asuvate hotellide L’Ermitage ja L’Embitu müügitehing ja liitumine üleilmse hotelliketiga Accor saadab välisinvestoritele Eesti ärikeskkonna kohta värske positiivse sõnumi, rõhutas tehingut nõustanud 1Partner Advisory juhtivpartner Mihkel Pärtel.

“Sellises mastaabis tehing hotellidega paistab silma mitte ainult Eesti, vaid ka kogu Baltikumi vaates. Kui ärikinnisvara turul on viimased pool aastat olnud üpris vaiksed, siis endiselt kehtib vana tõde, et heale kaubale leidub alati ostja,” kommenteeris 1Partner Advisory juhtivpartner.

“Accori tugev kohalolek Eestis toob turule tervislikku konkurentsi juurde ja suurendab välisinvestorite huvi kogu piirkonna vastu. Hotellindus, aga ka turismisektor laiemalt on mitmest järjestikusest kriisist läbi tulnud ning püsib investorite jaoks atraktiivne,” leidis Mihkel Pärtel.

Tehingu järel kuuluvad L’Ermitage ja L’Embitu hotellide hooned küll eestimaise ehitusettevõttega Hausers seotud ärimeestele, kuid alates 1. juunist liituvad hotellid maailma ühe suurima hotelligrupi Accor portfelliga, laiendades grupi võrgustikku Eestis ja regioonis. L’Ermitage ja L’Embitu hotelle hakkab opereerima Eesti ettevõte Duco Hotels, mille meeskonda kuuluvad rahvusvahelise kogemusega oma ala professionaalid. Duco Hotels jätkab ka 2019. aastal avatud 190 toaga Ibis Tallinn Center hotelli opereerimist, mille ehituse ja senise opereerimise taga on samad ettevõtjad.

“L’Embitu on tõeline pärl Eesti hotellimaastikul ja on tunda, et see hotell on loodud südamega. L’Ermitage on end hästi sissetöötanud hotell, aga soovime sealset kontseptsiooni tulevikus natuke muuta huvitavamaks ja silmapaistvamaks. Mõlemal hotellil on Duco Hotels juhtimisel suur potentsiaal ja sõltumata hetke segastest aegadest kinnisvaraturul, tunneme end ostu tehes rahulikult,” kommenteeris tehingut üks uutest omanikest Madis Mägi.

Hotell L’Embitu on 2020. aastal Lembitu tänavale ehitatud 125 toaga neljatärnihotell. L’Ermitage hotell asub Toompuiesteel ja hakkas külalisi vastu võtma 2004. aastal. Tegemist on samuti neljatärnihotelliga, mille hoone renoveeriti viimati 2014. aastal ning seal asub 122 numbrituba.

1Partner Advisory on 1Partner Kinnisvaragruppi kuuluv ettevõte, mis pakub ärikinnisvara investeeringute nõustamist Baltikumis. Muu hulgas on ettevõtte teenuste hulgas tehingute nõustamine, varahaldus, vara hindamine, strateegiline nõustamine ning omaniku või üürniku esindamine.

1Partner kinnisvaragrupp on maailma suurima kommertskinnisvara nõustamisettevõtte JLL (Jones Lang LaSalle) ametlik koostööpartner Baltikumis. 1Partneri esindused asuvad Tallinnas, Tartus, Riias ja Vilniuses. 1Partner grupp pakub kinnisvara vahenduse, hindamise, ehituse, arenduse, halduse ja investeeringute juhtimise teenust.


Seotud artiklid