Tartu maantee ja Peterburi tee risti kerkib uhke rohebüroo

Scandium Kinnisvara arendab Tallinna suurimate maanteede ristumispunkti aadressile Peterburi tee 1a uue büroohoone Scandium Park. 13-korruseline hoone paistab silma uuenduslike rohetehnoloogiate poolest, tõstes maja energiaklassi märkimisväärselt üle A taseme. Büroohoonet eristab mixed-use kontseptsioon – lisaks büroodele tuleb majja rohkelt töötajatele mõeldud rekreatsioonivõimalusi, jõusaal, restoran, roheterrass ja apartment-hotell. Ehitusluba on hoonele värskelt väljastatud.

Scandium Kinnisvara juhi Maido Lüiste sõnul on esinduslik hoone mõeldud ettevõtetele, kes soovivad paikneda pealinna tuiksoonel silmapaistva arhitektuuriga keskkonnasõbralikus hoones. „Scandium Park kõrghoone tänu väga heale asukohale ristteede sõlmpunktis saab olema maamärgiline nii Tartust, Peterburist kui ka Riiast Tallinna saabujatele. Tänu ümbritsevale madalale hoonestusele ja merepinna suhtes kõrgele asukohale, hakkavad majast avanema esinduslikud vaated nii Tallinna lahele, vanalinnale, lennujaamale kui ka Ülemiste järvele.“

Scandium Park koosneb kahest hooneosast – heleda klaasistusega 13-korruselisest hoonest ning 5-korruselisest tumedast hoonest. Kokku saab majas olema 6200 ruutmeetrit üüritavat pinda, millest 4411m2 moodustavad bürood ja 1600 m2 apartment-hotell. Lisaks büroodele asuvad hoone kahel esimesel korrusel töötajatele mõeldud rekreatsioonivõimalused, jooga- ja jõusaal ning läbi kahe korruse kõrguv restoran. Avar roheterrass luuakse hoone kuuendale korrusele. Kuuendal kuni üheksandal korrusel hakkab asuma 52 apartmendiga apartment-hotell, mida opereerib kogenud operaator Nestin Rent.

Hoone arenduses on suurt rõhku pandud erinevate rohetehnoloogiate väljatöötamisele ja uutesse kõrgustesse viimisele, unustamata kasutajate heaolu ja mugavust.

Kalle Aron, Scandium Kinnisvara innovatsioonijuht: „Suurte rohefännide ja Rohetiigri asutajatena oleme väga palju panustanud hoone võimalikult keskkonnasõbralikuks kujundamisele. Lisaks juba meie puhul tavapärastele päikesepaneelidele kõrghoone katusel, katame päikesepaneelidega ka madalama hooneosa fassaadi. Toodetava roheenergia võimendame läbi õhk-soojuspumba, saavutades aastase roheenergia toodangu suurusjärgus 170 MWh! See tähendab, et ligi 60% jahutusenergiast toodab maja ise 100% CO2 vabalt. Puudujääva jahutuse saab hoone kaugjahutuse trassist, mis tulevikus kasutab külmallikana Tallinna lahe merevee jahedust.“

„Lisaks oleme majja integreerinud hulgaliselt keskkonda austavaid ja energiat säästvaid lahendusi. Näiteks maja katusekate IKO Carrara puhastab kahjulikke kasvuhoonegaase neutraliseerides linnaõhku. Jõusaali duširuumide torustikesse paigaldame aga Zypho soojustagastid, mis eelsoojendavad külma vett kasutatud sooja vee abiga. Maa-alustele parkimiskorrustele tulevad nii elektriautode laadijad kui ka kõik mugavused mikromobiilsuse lahenduste austajatele – sealjuures rattahooldusjaam ja duširuumid,“ rääkis Aron.

Scandium Park hoone projekteerija on arhitektuuribüroo Pluss, sisearhitektuuri eest vastutavad KAOS Arhitektid. Hoone ehitusluba on käes ja ehitaja selgub hanke käigus lähikuudel.
Scandium Park koduleht: www.scandium.ee/scandiumpark

Galerii hoonest:
https://scandiumkv.sharepoint.com/:f:/s/ScandiumKinnisvaraO/EpjuNZg9l4FAt885oJ_zsS0BXdm74RQFsyKH_ScyFhO6wg?e=F0I7ox

Esimesena Eestis süsteemselt tootliku üürikinnisvara ja üürimajade arendamisele spetsialiseerunud Scandium Kinnisvara asutati 5 aastat tagasi Maido Lüiste, Kalle Aroni ja Jaak Roosaare poolt. Viimase kolme aastaga on valminud enam kui 450 korterit nii elukondlike kui ka üürikorterite näol. 2020. aasta kasum ulatus 1,9 miljoni euroni. Tänaseks on Scandium Kinnisvara laiahaardeline Eesti kinnisvaraarendaja, kes keskendub terviklike elukeskkondade arendamisele, kus kõik eluks vajalik oleks mugavalt lähedal. Scandium arendab elukvaliteeti.

 


Seotud artiklid