Tallinna piirile Irusse rajatakse multifunktsionaalne Iru Ärimaja

Poolsaare Ärimaja ja Mapri Ehitus allkirjastasid lepingu Iru Ärimaja ehituseks. Äsja renoveeritud Vana-Narva mnt ja Saha-Loo tee ristmikule kerkiv A-energiaklassi ärihoone valmib 2024 aasta suvel. Investeeringu suurus on ligikaudu 4 miljonit eurot.

Iru Ärimaja suletud netopind on 4312 m2, kokku tuleb hoonesse 11 esinduslikku äripinda – 2 suurt kaubanduspinda ja 9 stockoffice tüüpi äripinda. Iru Ärimaja üks ankurrentnikest on AS Würth, kelle esindus saab olema ühel suurematest kaubanduspindadest.

Tegemist on perspektiivika kiirelt areneva piirkonnaga, ümbruses on mitmeid uusi logistika-, lao ja tootmishooneid, Maardu suunal arendatakse tööstusparki. Vana-Narva maantee ja Saha-Loo tee ristmiku liiklustihedus on praegu 11 000 autot ööpäevas, mis suureneb veel oluliselt tänu infrastruktuuri arendamisele ja teedevõrgustiku rekonstrueerimisele.

“Iru Ärimaja väärtus on hea asukoht suure liiklustihedusega teede sõlmpunktis. Siit on kiire ühendus Peterburi tee ja Tallinna ringteega, Maarduga ja Muuga sadamaga ning Lasnamäe kaudu Tallinnaga ja muidugi Pirita, Merivälja ja Viimsi piirkonnaga,” selgitab Poolsaare Ärimaja juht Tarmo Küla.

Ta lisab: “Ootame Iru Ärimaja rentnikeks ettevõtteid, kelle jaoks on oluline uus atraktiivne asukoht, esinduslik suurte  klaasfassaadidega ärihoone otse ristmikul ei jää kindlasti potentsiaalsetele klientidele liiklusvoos märkamata. Ja muidugi – kes peavad oluliseks ärihoone multifunktsionaalsust ja soovivad tuua oma esindus- ja äriruumid koos laoga madalate kõrvalkuludega kaasaegsesse keskkonda. Vähemtähtis pole see, et luuakse mugav parkimine maja ette ja toimib hea ühistranspordiühendus, maja ees on bussipeatus.”

Mapri Ehituse tegevjuht Tarmo Roos näeb tendentsi, kus kaubandus- ja äripindade arendajad vaatavad Tallinna äärealade poole. „Kesklinna ummikud ja osade tööde kodukontoris tegemise võimalus on pannud inimesi küsima kaupu ja teenuseid võimalikult
kodu või ka töökoha lähedalt. Tahetakse märkimisväärselt hoida kokku nii aega kui ka transpordile tehtavaid kulutusi. „Oleme ehitanud Tabasalu keskuse, hetkel ehitame Kurna Parki – need on vaid üksikud näited kesklinnast väljaspool kohti otsivast kaubandusest,“ lisab Roos. Mapri Ehitus valiti koostööpartneriks viie ehitusettevõtte seast.

Iru Ärimaja ehitus algab 1. juunil 2023 ja tulevased rentnikud saavad sisse kolida suvel 2024.


Seotud artiklid