Kuuülevaade: ruutmeetri hind tegi uue rekordi, kaupa endiselt napib

Tallinna korterite keskmine ruutmeetri hind oli aprillis 2818 eurot, mis tähendab aastataguse ajaga võrreldes 27,7% kasvu.

“Trend on paigas, odavamaks ei lähe midagi. Inflatsiooni, üldist hinnatõusu ja kauba vähesust arvestades on vaid aja küsimus, mil langeb ka 3000 euro piir,” kommenteeris värskeid numbreid 1Partner Kinnisvara tegevjuht Martin Vahter.

Aprillis müüdi Tallinnas 776 korterit, mis on märtsiga võrreldes 12% väiksem näitaja. Aastases võrdluses vähenes tehingute arv jürikuus aga ligi veerandi võrra.

Tehingute arv on vähenenud, ent hind liigub kindlalt üles. Kui märtsis oli Tallinnas korterite keskmine ruutmeetri hind 2726 eurot, siis aprillis oli see ligi 100 eurot rohkem ehk tõus oli kuu ajaga 3,4%.

“Kallimat kaupa veel liigub, aga selgelt on puudu just soodsama hinnaga uusarendustest. Samas on selge, et mõne aasta tagune aeg, mil sai mugavalt valida alla 2000-eurose ruutmeetri hinnaga uute korterite vahel, ei tule kunagi tagasi,” selgitas 1Partneri tegevjuht ning rõhutas, et oma kodu ostmine muutub järjest keerulisemaks. Viimane asjaolu sunnib paljusid vaatama rohkem üürituru poole.

Kõige kallim korter müüdi pealinnas lõppenud kuul 799 000 euroga ja kõige odavam 10 000 euroga.

Kui võtta korteritele lisaks ka muud kinnisvaraobjektid, siis tehti aprillis Tallinnas kinnisvaraga kokku 985 ostu-müügitehingut, koguväärtuses 162 miljonit eurot. Tehingute koguväärtus oli lõppenud kuul 14% võrra väiksem kui märtsis ja eelmise aasta aprilliga võrreldes kahenes kinnisvaratehingute rahaline maht samuti 14%.

Tallinnas müüdi aprillis ka 16 hoonestatud elamumaa kinnistut, mis on 12 võrra väiksem tulemus kui märtsis. Kõige kallim säärane objekt läks müügiks 1 060 000 euroga ja kõige soodsam 78 125 euro eest.

Aprillis vahetas Tallinnas omanikku ka 9 elamumaa krunti, mis märtsiga võrreldes ühe objekti võrra suurem tulemus. Soodsaim krunt maksis 42 000 eurot ja kalleim 550 000 eurot.

1Partner Kinnisvara avaldab iga kuu alguses värskeima kinnisvaratehingute turuülevaate. 1Partner Kinnisvara kodulehel on Tallinna kinnisvaratehingute hinnavõrdluse graafik, kust leiab lihtsa ülevaate pinnaühiku maksumuse igakuistest muutustest ka linnaosade kaupa.

1Partner Kinnisvara on Eesti üks juhtivatest kinnisvarafirmadest. Ettevõtte põhiteenused on kinnisvara vahendus, arendamine, hindamine, haldamine, ehitamine ning investeeringute juhtimine.


Seotud artiklid