Riviera Viimsi: Eesti kõige rannaäärsema arenduse ehitus on alanud

Riviera Viimsi kodude projekteerimine ja ehituse planeerimine on lihvitud viimse detailini ning tänaseks on kauni Haabneeme liivaranna ääres hoonete ehitus alanud. Juba 2024. aasta lõpuks rajab Endover neli butiik-korterelamut, mis toovad Eesti rannajoonele killukese Prantsusmaa ja Itaalia ranniku-kuurortite lõputut mereäärset puhkust ja slow-living elustiili.

Kui ajalooliselt oli riviera näol tegemist mööda rannikut kulgeva väikse mereäärse linnakesega, kus käidi puhkamas keha ja hinge, siis nüüd võib rivierast saada kodu neile, kes hindavad loodust, rahu ja isiklikku ruumi.

Detailsuseni viimistletud kodud

Riviera Viimsi eluhooned asuvad rahulikus eramajade piirkonnas, vahetult kõrval puhas liivarand ning meri. Tegemist on Eesti kõige rannaäärseima arendusega, mille iga väiksemgi detail kutsub nautima slow-living elustiili. “Riviera kodud on inspireeritud rannamaastiku ja looduse ilust. Rannaäärsed kodud asuvad keset loodust: ühel pool meri, teisel pool metsatukk. Need on kodud, kus hingematvad merevaated inspireerivad märkama elu kõige kaunimat osa,” sõnas Riviera Viimsi loovdirektor Maarja-Linda Taur.

Riviera Viimsi peaprojekteerija Juhan Kangilaski sõnul pöörati projektis erilist tähelepanu kasutajakesksete ruumiliste lahenduste loomisele. “Nii arendaja kui projekteerija tegid tihedat koostööd, et saavutada ühine eesmärk, milleks oli pakkuda klientidele parimat ja mugavaimat elukeskkonda. Oleme viimase poole aasta jooksul tegelenud kodude ruumiplaneeringute lihvimisega, et iga korteri ruutmeeter oleks detailideni läbi mõeldud.”

Riviera 4-korruselistes butiikmajades on avarad 2-5-toalised korterid suuruses 58–139 ruutmeetrit ning läbi kahe korruse kulgevad penthouse-korterid. Kodudes on maast laeni efektsed nurgaaknad ja suured klaaspiiretega rõdud, mis võimaldavad võtta ümbritsevast keskkonnast maksimumi. Muutlik ilm, aastaajad ja meri üllatavad iga päev uute vaadetega, mis mõjuvad laiuvatest akendest justkui kaunite looduse rütmis vahelduvate kunstiteostena.

Kodude juurde kuuluvad kuni 82 m2 suurused rõdud ja terrassid. Tõeliselt avarate läbi kahe korruse kulgevate penthouse-korterite juurde kuulub kuni 120 m2 katuseterrass, millelt nautida rannaäärse looduse ja mere igapäevaseid vaatemänge Tallinna lahel, Haabneeme rannal ning kõrghaljastatud puistul.

Rõdud ja terrassid on korteritele mõnusaks laienduseks, taustaks meri ja lõputuna näiv liivarand kui ka hästi hooldatud Haabneeme metsatukk. Avarad rõdud ja terrassid pakuvad võimalust veeta pere ja sõprade seltsis pikki õhtuid, ümbritsetuna hingematvatest vaadetest keset ühte Eestimaa kaunimat randa.

Penthouse-korterite juurde kuuluvad lisadena saunad ning kamina ehitamise võimalus, et luua veelgi õdusamat ja kodust olemist, eriti sügis- ja talvekuudel. Penthouse-korterite terrassidele on tehtud ettevalmistus mullivanni paigalduseks, kuid miks mitte paigutada katuseterrassile hoopis näiteks välikino?

Riviera Viimsi müügijuht Piret Rannala sõnul meelitabki Riviera kodu ostma eelkõige looduskaunis asukoht ning kaunis moderne arhitektuur. “Ostjaile on oluline kodude mugavus: maja all paiknevad parklad, liftid ja korterite juurde kuuluvad rõdud ja terrassid ning avar ruum. Seni on osutunud kõige populaarsemateks just kolmetoalised perekorterid ja seda just tänu ruumikatele magamistubadele ja maast laeni akendega elutubadele.”

Ehituse alguseks on uue omaniku leidnud juba veerand Riviera Viimsi mereäärsetest kodudest.

Energiatõhus oaas

Kaasaegseid Riviera Viimsi kodusid iseloomustab kõrge kvaliteet ja tänapäevased lahendused. Riviera Viimsi ehitusdirektor Henri Ärmuse sõnul on Riviera projekti üheks tugevuseks säästlik küttesüsteem. “Riviera kodude oluliseks eeliseks on maaküte, mis on paigaldatud puuraukudesse ning tõotab märkimisväärselt vähendada tulevast elanike kodukulusid.”

Arhitekt ja What If OÜ partner Juhan Kangilaski sõnul oli energiatõhusus juba projekteerimisel keskseks teemaks. “See ei ole pelgalt trendisõna, vaid eluliselt tähtis komponent kõigis kaasaegsetes ehitusprojektides. Et saavutada võimalikult madalad püsikulud elanikele, kaasasime valdkonna tippspetsialistid. Algselt gaasiküttele planeeritud piirkonnas maaküttele üleminek on oluline samm fossiilsete kütuste tarbimise ja CO2 jalajälje vähendamisel hoonete kogu elukaare jooksul.”

Riviera Viimsi korterites on vesipõrandaküte ja energiasäästlik soojustagastusega ventilatsioon. Hoonetel on kvaliteetsed 3-kordsed aknad. Südasuvist kuumust tasakaalustab värske mereõhk terrassidel ja muidugi koduuksest mõne sammu kaugusele jäävad värskendavad lained ning valitud korterites on ka jahutussüsteem.

Kõigi nelja hoone all on maja-alune autoparkla ning kõigile parkimiskohtadele on loodud võimekus elektriauto laadija paigaldamiseks. Igas hoones on lift, millega saab mugavalt ka parkla korruselt oma korteri juurde. Samuti on parkimisruumi külalistele väliparklas.

Kodu, mis on looduse nägu

Rannajoone serval asuvate kodude disainis on ammutatud inspiratsiooni Eesti rannikumaastiku ja mere ehedast ilust. Minimalistlik ent detailsusteni viimistletud sisemus on loodud loodusega kokku kõlama ning hinna sisse kuuluvas kvaliteetses siseviimistluses kõlavad õhulised, helged ja naturaalsetes toonides lahendused, mis toovad kodudesse mereäärset hingamist ja kergust. Tänu suurtele aknapindadele, nurgaakendele ja avaratele klaaspiirdega rõdudele ning terrassidele on Riviera kodud lummavalt valgusküllased.

Riviera kodudes on kasutusel looduse mustrimängud, mis toovad mereääre ambience’i otse rannajoonelt koju: ühes paketis leiab näiteks kaunid travertiinist plaadid, milles kumab läbi liiva muster, teises disainlahenduses aga rannaliivale uhutud adrust inspireeritud roheka tooniga marmori. Merelainetuse voog jätkub põrandatel, kuhu saab valida tammeparketi kas valges või moodsalt helehallis toonis. Magamistubade põrandaid ilmestab aga hoopis pehme vaipkate, mis kutsub alustama ja lõpetama oma päeva ümbritsetuna mereranna pehmusest. Vannitubadesse on valitud kõrgekvaliteediline Hansgrohe sanitaartehnika.

Hoonete välisilme on kujundatud modernses stiilis: kasutatakse nii tumedat kui heledat fassaadiplaati ning suuri klaaspindasid. “Hoonete fassaadid on kavandatud tuulduva fassaadina, mis tagab selle, et fassaadid säilivad aja jooksul nii funktsionaalsed kui ka esteetiliselt kaunid,” lisas Ärmus.

Elu mererannal

Riviera kodud asuvad keset loodust: ühel pool meri, teisel pool roheline metsatukk. Kangliaski sõnul on Riviera Viimsi üks unikaalsemaid omadusi selle maastikuline keskkond: “Mööda nõlva laugelt mere poole laskuv territoorium pakub unikaalse võimaluse luua avarate vaadetega mitmekesine elukeskkond, pakkudes elanikele erineva karakteriga välialasid, kvaliteetset haljastust ning puhkekohti igas vanuses pereliikmetele.”

Eluhoonete vahele rajatakse kõrghaljastatud pargiala. Kogu alale kavandatakse koostöös Kino maastikuarhitektidega unikaalne ruumiline kontseptsioon, mis lähtub Haabneeme rannaäärse maastiku võimalustest ja koha algupärast.

Riviera kodude juurest kulgev Haabneeme rannapromenaad pakub mitmekülgseid vaba aja veetmise võimalusi nii neile, kes naudivad rahu ja vaikust kui ka aktiivse rannamelu nautlejatele. Naudi hommikust jooksuringi otse rannaliival koos kosutava suplusega, mängi koos sõpradega rannavollet ja -tennist või aeruta SUP-laual mööda päikeseloojangus kuldselt sillerdavat vett.

Promenaadilt, vaid 180 meetri kaugusel Riviera kodudest, leiab ka Eesti ühe hinnatuima rannarestorani  OKO, mis pakub mitmekülgseid maitseelamusi aastaringselt.

Viimsi Riviera kodud pakuvad rahu ja eraldatust, kuid asuvad Viimsi keskusest ja Tallinna linnapiirist vähem kui ühe kilomeetri kaugusel. Lähim bussipeatus jääb 200 meetri kaugusele ning Tallinn kesklinna jõuab mööda Reidi teed tipptunnil ca 20 minuti ja muul ajal vaid 15 minutiga.

Riviera Viimsi kodud ühendavad endas Eesti rannamaastiku imelise looduse ning slow living-elustiili, mis seab esikohale nautimise. Need on kodud, kus on päriselt aega elada. 

Riviera Viimsi kodude ehitus on alanud! Broneeri otse veebis juba täna!


Seotud artiklid