Pro Kapital alustas Tallinnas Kristiines Uus-Kindrali majade ehitust

Kinnisvaraarendusettevõte Pro Kapital alustas Tallinnas Tondil Kristiine City elukvartalis Kindrali Majade projekti järgmise etapi ehitustöid, mille käigus valmib 2025. aasta lõpuks 90 korteri ja ühe äripinnaga Uus-Kindrali projekti esimene elamu aadressil Talli 3/Sammu 8. 

Pro Kapitali turundusjuhi Maria Varblase sõnul on alanud nii hoone ehitus kui korterite avalik müük. “Pro Kapital on Kristiine Citys arendanud juba üle kümne aasta ning Uus-Kindrali majade projekt on loogiline jätk eelnevalt valminud Kindrali Majade hoonetekompleksile – sama on nii kontseptsioon kui arhitektid,” märkis ta. Varblase sõnul on Tallinna kinnisvaraturg projektiks valmis, 31% korteritest on juba eelmüügis realiseeritud ning see on ka põhjus, miks kopp maasse löödi.  

Maria Varblase sõnul toob Kindrali Majade uus etapp ehk Uus-Kindrali väikelinnaliku olemisega Kristiine City´sse üksjagu nii linnasüdame elavust kui kodust rahu. Ehitatav hoone on 7-korruseline, majas on ühe- kuni viietoalised korterid. Esimesel korrusel on eraldi sissepääsuga stuudiokorterid, enamusel kodudest on rõdud või lodžad. Hoonete juures on välised rattaparklad ja majades sees turvalised hoiuruumid jalgratastele ja lapsevankritele. 

Kaasaegseid ja skandinaavialiku arhitektuuriga Uus-Kindrali majasid raamistab puudeallee ja NYC Brooklyni linnaosale omased kõrged esimese korruse kodud ja äripind, mis avanevad otse tänavaruumi. Teisalt on hoonete vahel avar ja privaatne viljapuude, marjapõõsaste, õdusate istumisnurkade ja mängualadega hooviala, mis pakub rõõmu ja tegevust igaühele.  

 Nii Uus-Kindrali kui Kindrali Majade hoonete ja maastikuarhitektideks on juhtiv arhitekt Indrek Tiigi, Allianss Arhitektid ning sisearhitektiks Galina Burnakova. Lisainfot Uus-Kindrali majade kohta leiab siit

Eestis on Pro Kapitalil hetkel lisaks Uus-Kindrali majale veel ehituses olev objekt Kalaranna Kvartali viimase etapi arendus. Samuti tegeletakse arendustega Riias ja Vilniuses.

Pro Kapital Grupp on 30 aastase tegevusajalooga börsiettevõte, kes loob linnaruumi rikastavaid, terviklikke ja mitmekülgseid elukeskkondi Baltikumi pealinnade parimates asukohtades. Ettevõte on arendanud ligi 270 000 m2 kinnisvara ning ligikaudu sama mahuga kinnisvaraportfell ootab veel arendamist.

 


Seotud artiklid