Patarei Merekindlusest saab Bringpacki abil Eesti esimene pakendivaba toidutänav

Patarei Merekindlusest saab Bringpacki abil Eesti esimene pakendivaba toidutänav

Patarei Merekindluse tänavatoidu- ja kultuurilinnakust saab sel suvel pakendivaba tsoon, kus süüa-juua antakse kaasa ainult Bringpack korduskasutatavates toidupakendites. Tegemist on Merekindluse esimese sammuga prügivaba tsooni loomisel aastaks 2026.

Äsja Balti Jaama Turul edukalt pilootprojekti lõpetanud Bringpack on saanud paljudele heaks alternatiiviks papist, plastist, bambusest või suhkruroost ühekordsetele nõudele. Eesti ringmajandusettevõtte Bringpack asutaja Rasmus Rask peab toidukohtades suurema prügi vältmiseks korduskasutatavate toidupakendite kasutamist loogiliseks lahenduseks: “Pakume ka välisündmustele võimalust korraldada kogu toitlustus korduskasutatavate joogitopside ja toidunõudega, et ühekordseid pakendeid sootuks vältida. Patarei Merekindlus on teinud julge sammu prügivaba elu suunas ning meil on hea meel selle väljakutsega kaasa minna. Hetkel oleme leidnud restoranidele sobivad joogitopsid, juunikuu jooksul leiame lahenduse ka ühekordsete serveerimisnõude asendamiseks ringluspakendiga.”

Plaani kohaselt 2026. aastaks täielikult renoveeritud Patarei Merekindlus saab juba sel suvel uue hingamise, MereHoovis on avatud toidutänav ning suvi läbi kestev tihe kultuurisündmuste programm. Noblessneri ja Lennusadama vahetus läheduses paiknevas kindluses alustab tegevust seitse pop-upsöögikohta-baari: Pühaste Brewery, Kardul, KIIX, Patarei BBQ, Mere PARK´la, Naiiv ja Bubble.

“Meile oli kohe selge, et kui sel suvel toidutänava avame, siis selliselt, et meie tegemistest jääks loodusesse vaid minimaalne jalajälg. Selles mõttes oli Bringpack´i kaasamine väga selge valik ja oleme kindlad, et meid külastavad inimesed võtavad Bringpack korduskasutatavad toidu- ja joogipakendid hea meelega kasutusse,” ütleb Patarei Merekindluse turundusjuht Triin Tammela.

Aprillis ning mais Balti Jaama Turul kestnud Bringpack’i pilootprojekt võeti külastajate poolt hästi vastu ning tänaseks on ringluspakendis toitu kaasa ostetud juba üle 2000 korra, mis tähendab, et Bringpack pakendi valinud inimesed on säästnud keskkonda enam kui 2000st ühekordsest pakendist!

 

Bringpack on alustav ettevõtte, mille missiooniks on pakkuda lahendusi ühekordsete toidupakendite asendamiseks korduskasutatavate toidupakenditega. Bringpack kasutab pakendite korjeks Eesti iduettevõtte Cuploop poolt arendatavat tagastusautomaati.

Bringpacki asutajad on ettevõtjad Rasmus Rask ja Priit Mikelsaar. Nende varasem kogemus ringmajandusettevõtlusest sai alguse 2004. aastal, kui koos Heateo SA, Eestimaa Looduse Fondi ning Caritas Eestiga asutati sotsiaalne ettevõte Uuskasutuskeskus. Lisaks on nad koos loonud ja üles ehitanud ökojäätise brändi La Muu.

Patarei Merekindlusest saab 2026. aastaks ainulaadsete elamuste keskus, mis kombineerib ajalugu, värskeid ideid, unikaalset meelelahutust, uudseid teenuseid ja isikupärast atmosfääri. Patarei Merekindluse arendaja on US Real Estate OÜ. 


Seotud artiklid