Täna nurgakivi saanud 150-miljoniline Arter kvartal püsib ehitusgraafikus

Täna sai nurgakivi Kapiteli poolt Liivalaia ja Juhkentali tänava nurgale rajatav Arter kvartal, mille koguinvesteering ulatub 150 miljoni euroni. Hoolimata ehitusturu väljakutsetest püsib Eesti üks suurimaid ehitusprojekte ajagraafikus ning valmib plaanitult 2024. aasta kolmandas kvartalis.

Kapiteli juhatuse esimehe Taavi Ojala sõnul on tegemist ettevõtte suurima arendusprojektiga, mille rajamine on langenud eriti väljakutsete rohkele ajale, ent mille kontseptsioonis ollakse kindlad. „Viimaste aastatega kasvanud tervisenõuded keskkonnale on tulnud, et jääda ning inimesed on üha kindlamalt ettevõtete suurim vara – Arter on mõeldud just ettevõtetele, kes väärtustavad oma töötajaid. Arter väärindab ka linnaruumi – kvaliteetse arhitektuuriga hoonetega koos valmib siia uus linnaväljak ning kunagise Härjapea jõesängi alale park, mis on avatud kõikidele linnaelanikele,“ lisas Ojala.

„Arter on uus maamärk ja inimkeskne linnaruum Tallinna kesklinnas. Uus kohtumispaik, kus tekivad julged ja loovad mõtted ning mis kujundab tuleviku töökohti,“ selgitas Arteri projektidirektor Allan Remmelkoor uue kvartali tuumikideed. „Oma töötajate heaolu on täna meie partneritele kõige olulisem ning parimat töökeskkonda olemegi Arterisse loomas. Tervislikkus, ajavõit ja hea sotsiaalne ruum ehk ökosüsteem on meie fookuses ja huvi Arteri väärtuste vastu on tõesti suur,“ lisas Remmelkoor.

Arter kvartali büroopindadele tuleb standardist parem ventilatsioon ja Eesti büroohoonetes haruldane õhuniisutus. Büroopindadel on esmaklassiline sisekliima, korruste puhaskõrgus vähemalt kolm meetrit, osa büroodel täiskõrguses klaasfassaad. Tõstetud põrandad tagavad paindlikkuse ruumilahenduste ja töökohtade asukoha muutmiseks. Lisaks saavad ettevõtted kasutada tööks ja loomeks erinevaid koosolekuteruume ning ka õuealasid – kvartali hoonete ette tuleb linnaväljak, 15-korruselise büroohoone katuseterrassile 500 m² suurune linnaaed ning hoonete taha kõigile linnaelanikele avatud park.

„Arter kvartal on üks nõudlikumaid projekte Eestis nii mahu kui eriilmelisuse poolest. Ühes kompleksis on koos maailmaklassi tehnosüsteemidega tipptasemel kontoriruumid ja korterid, spordi- ja vaba aja rajatised. Ehituses on turbulentsed ajad, võiduka tulemuseni viib vaid väga hea koostöö tellija, ehitaja ja kõigi teiste osapoolte vahel, mis tänaseks on kestnud juba pea poolteist aastat,“ sõnas Merko Ehitus Eesti juhatuse esimees Ivo Volkov.

„Üha populaarsemaks saav 15 minuti linna kontseptsioon kehtib igati ka Arteris, veelgi enam –  tööpäeva jooksul tarbitavate teenuste osas saame rääkida mõne minuti linnast. Tänu sellele võib iga tuleviku Arteris töötav inimene nädalas säästa ligi 3 tundi väärtuslikku aega,“ rääkis Remmelkoor. Teenuste hulgas on lisaks kohvikutele ja restoranidele ka spordiklubi koos 20 m ujula, lõõgastusbasseinide, saunade ja väliterrassiga, tervise- ja iluteenused ning lastehoid.

Arter kvartal koosneb 28-, 15- ja 9-korruselisest hoonest ning neid ühendavast keskhoonest koos parkimismajaga. Kokku 38 000 m² üüripinnaga kvartalisse tuleb 29 000 m² kõrgekvaliteedilist büroopinda, 6000 m² erinevaid toitlustus- ja teeninduspindu, sealhulgas 28. korrusel asuv katuseterrassiga restoran ning 3000 m² üürikortereid. Keskkonnasõbralike energialahendustega liginullenergiahooned on projekteeritud ja ehitatakse rahvusvahelise BREEAM standardi Excellent kõrgele tasemele vastavalt. Hoonete jahutus- ja küttevajadust katavad energiavaiad ja kaugjahutus. Kvartali arhitekt on Martin Aunin ning sisearhitekt Arhitekt11, ehituse peatöövõtja on Merko Ehitus Eesti.

Kvartalisse tuleb kokku 470 parkimiskohta, autopesula ja Eesti suurim – 90 kohaga jalgrataste siseparkla koos jalgrataste pesu- ja hooldusala ning jalgratturite riietus- ja duširuumidega. Kogu kvartal valmib 2024. aasta kolmandas kvartalis, sealhulgas uus Veski tänav ja uuendatud Imanta tänavalõik, mis tagavad turvalise ja rahuliku liiklemise kvartali ümbruses.

 


Seotud artiklid