Makita uus büroo- ja laohoone saab oma elektri 2000 päikesepaneelist

Saue vallas Gate Tallinna tööstuslinnakus nurgakivi saanud profitööriistade tootja Makita uus büroo- ja laohoone hakkab saama oma elektrienergia enam kui 2000 päikesepaneelist, mis paigaldatakse ligi 25 000 ruutmeetri suuruse netopinnaga hoone katusele ja hoone ümbrusesse.

Jaapani päritolu Makita teeb A-energiaklassi nõuetele vastava hoone ehitamiseks ettevõtte Põhja- ja Baltimaade regiooni seni suurima investeeringu summas 24 miljonit eurot. Uue büroo- ja laohoone ehitab YIT Eesti.

„Makita väärib suurt tunnustust selle eest, et panustab lisaks hoone parima funktsionaalsuse ja mugava planeeringu saavutamisele ka võimalikult väiksele keskkonnajalajäljele. Päikesepark koguvõimsusega 1000kW katab tänastel andmetel kogu hoone energiatarbimise. Ülejääv võimsus suunatakse elektrivõrku, et varustada roheenergiaga teisi Gate Tallinnas tegutsevaid ettevõtteid,“ rääkis YIT Eesti ehitusvaldkonna juhi Reimo Ehrstein.

Ehrsteini sõnul on Makita uus büroo- ja laohoone mastaapne ning mitmeid uudseid kogemusi pakkuv projekt. Hoone ehitamiseks kulub ühtekokku umbes 10 000 kuupmeetrit betooni, ligi 500 tonni ehk enam kui 20 veoautotäit teraskontruktsioone ning ligi 2800 vaia, mis moodustab kogupikkuses 19 kilomeetrit.

Ligikaudu 25 000 ruutmeetri suuruse netopinnaga kahekorruseline hoone võimaldab seni erinevates asukohtades laopindu rentinud Makital koondada kogu oma tegevus ühte asukohta.

„Tänu oluliselt suuremale laopinnale saame pakkuda kaupade kiiret tarnet edasimüüjatele ning avarates remondi- ja hoolduskeskuse ruumides professionaalset tuge lõpptarbijatele,“ tundis Makita OY Eesti filiaali tegevjuht Seiji Tanizawa heameelt uuenduste üle.

Tema sõnul saavad uues hoones olema lisaks kontoriruumidele ja laole ka kogu tooteportfelli koondav näidistesaal ning koolituskeskus, kus olulise uuendusena hakatakse koolitama edasimüüjate kõrval tulevikus ka Makita tööriistade lõppkasutajaid. Majas saavad olema testruumid nii betooni-, puidu- ja metallitööriistade testimiseks ning lisaks rajatakse välitestala, kus saab katsetada aiatööriistu.

Nurgakivi asetamise tseremooniast võtsid osa ka Makita OY Eesti müügidirektor Imre Rammul, Makita korporatsiooni Euroopa juht Hiroshi Tsujimura, Jaapani suursaadik Yukihiko Matsumura, Saue vallavanem Andres Laisk, YIT Eesti juhatuse liige Margus Põim ning kõige kauaaegsem Makita toodete edasimüüja Tallmac Tehnika esindaja Priit Kõrgesaar.

Ehitustööd algasid 2022. aasta jaanuaris ning projekti plaanitav valmimisaeg on 2023. aasta aprillis.


Seotud artiklid