Majanduslanguse mõju: ostetakse väiksemaid kortereid, aga mitte Tallinnas

Väljaspool pealinna on energiakriis ja kiiresti kasvav euribor pannud korteriotsijaid eelistama senisest väiksemaid elamispindu. Tallinnas on seevastu ostetud korterite keskmine suurus aastaga kasvanud ja ka ruutmeetri hind kallinenud, näitab kinnisvaraportaali Kinnisvara24 turuülevaade.

„Kui võrrelda praeguseid kinnisvaratehinguid aasta taguse ajaga, siis Tallinna turg õitseb endiselt – ostetavad korterid on suuremad ja kallimad. Samas pealinnast väljaspool, näiteks Harjumaal on kaubaks läinud korterite keskmine suurus aastaga kahanenud umbes 4 ruutmeetrit, kuid hind kasvab sealgi,“ tõdes Kinnisvara24 tegevjuht Urmas Uibomäe.

Maa-ameti statistika järgi oli eelmise aasta jaanuaris Harjumaal (väljaspool Tallinna) ostetud korterite keskmine suurus 68 ruutmeetrit ja keskmine ruutmeetri hind 1857 eurot. Tänavu on tehingute keskmisteks näitajateks on vastavalt 64 ruutmeetrit ja 2228 eurot ehk korterite suurus on keskmiselt 4 ruutmeetrit kukkunud ja keskmine hind samal ajal viiendiku võrra tõusnud.

Tallinnas on seevastu tõusnud müüdud korterite keskmine suurus 53 ruutmeetrilt 57 ruutmeetrini ja ka keskmine ruutmeetri hind on suurenenud 2673 eurolt 2971 euroni.

Kinnisvaraportaali Kinnisvara24 pakkumiste statistika näitab, et korterimüüjate ootused ja soovitud hind on läinud aastaga aina suuremaks nii Harjumaal kui Tallinnas. Kui pealinna ümbritsevates valdades küsiti mullu jaanuaris korteri ruutmeetri eest keskmiselt 1863 eurot, siis tänavu veebruaris juba 2863 eurot ehk 50 protsenti rohkem.

Samal ajal on Tallinnas korterimüüjate hinnaootused aastaga aga veidi vähem kasvanud. Mullu jaanuaris pakuti pealinnas kortereid müügiks ruutmeetrihinnaga keskmiselt 3147 eurot, tänavu veebruaris aga küsiti 3322 eurot.

 


Seotud artiklid