Lidl on valmis alustama Lasnamäele uue kaupluse ehitamist

Tallinna linn kinnitas Lasnamäel Linnamäe tee 28 asuva kinnistu detailplaneeringu ning kohe pärast ehitusloa väljastamist algavad seal Lidli kaupluse ehitustööd.

Ennekõike on detailplaneeringu kinnitamine hea uudis piirkonna elanikele, kelle jaoks uhiuue Lidli avamine nihkus sellega suure sammu lähemale soodsamate hindade suunas,” kommenteeris Lidl Eesti juhatuse liige Arūnas Dzikas, kelle sõnul ei läinud Linnamäe tee detailplaneeringu kinnitamine Tallinna linna poolt päris sellises tempos, nagu oli põhjust eeldada, kuid tänaseks on see etapp siiski läbitud.

Lidli poolt oli Linnamäe tee 28 detailplaneering avalikul väljapanekul juba tänavu jaanuaris ning märtsis jõudis vastav eelnõu Tallinna linnavalitsusele kehtestamiseks, kuid otsuse tegemine võttis üle poole aasta. Investorid ei varja, et sellise tempoga asjaajamine tõstatab küsimusi ning mõjutab äriarendust üldiselt.

Arūnas Dzikas usub, et tihe koostöö investorite kui ka Tallinna linna vahel on mõlema poole huvides. “Meie huvi on ju ühine, sest kasvav konkurents aitab tallinlastel jahtuvas majanduskeskkonnas leida paremaid ja taskukohasemaid pakkumisi igapäevaste ostude tegemiseks ja uus pood tähendab uusi töökohti ning makse riigikassasse, ” lisas Lidl Eesti juhatuse liige.

Lidlil on praegu Tallinnas avatud 6 kauplust. Linnamäe teel oodatakse ehitusluba ja aadressile Paavli 10 kavandatava kaupluse detailplaneering on kinnitamise ootel.


Seotud artiklid