Lasnamäe Centrum läbis uuenduskuuri

Lasnamäe suurima kaubanduskeskuse Lasnamäe Centrumi renoveerimistööd jõudsid lõpusirgele ning keskus sai uue ja kõrge klaasist peasissepääsu, mille kohal kõrgub Tallinnas suurim ja Eestis ainulaadne kolmemõõtmelise efektiga LED-ekraan.

Renoveerimise käigus said uue väljanägemise keskuse üldalad, vahetati tehnosüsteemid ja valgustid, kaasajastati interjööri ja arhitektuuri nii seest kui väljast. Kaupluste fassaadid said kaasaegse ilme ning uuendatud said ka puhkealad. Keskusesse paigaldati lisa katuseaknad, et loomulik valgus pääseks ruumi.

Valgusküllasemaks muutus keskus tänu uuele klaasist peasissepääsule, mis on nüüd avar ja kõrge. Sissepääsu ette on loodud turvaline autovaba ja hubane varikatusega ala. Osa hoone fassaadist on kaetud dolomiidiga. Sissepääsu kohale paigaldatud LED-ekraan võimaldab kuvada kolmemõõtmelisi videosid. Ekraan on 23 meetrit lai ja 10 meetrit kõrge ning selle pilt koosneb  enam kui 6 miljonist eralidiseisvast pikslist.

Foto: Raul Mee

Keskuse fuajeesse on tekkinud ka mõnusa disainielemendina rohesein ehtsate taimedega, mille seast võib leida ka maasikataimi. Kuigi Lasnamäe Centrumis ühtegi vakantset rendipinda ei leidu, saab renoveerimise käigus ajutisest sissepääsust maiasmokkadele kommipood.

“Kuna Lasnamäe Centrum on oma olemuselt Lasnamäe süda, mis lisaks kaupade-teenuste pakkumisele täidab ka sotsiaalset ja ühiskondlikku funktsiooni, oleme planeerinud siia ka aastaringseid üritusi kogu perele nii keskuse sees kui ka vabas õhus keskuse ees,” ütles Lasnamäe Centrumi juht Teana Baškirtseva.

Peasissepääsu avamise puhul ootab Lasnamäe Centrumi külastajaid 17. aprillil keskuse fuajees fotosein, kus iga külaline saab teha pilte. Lisaks kostitatakse alates keskpäevast külalisi Lasnamäe suurima Rimi hüpermarketi ees erinevate tootjate maitseelamuste, juustu ja Rimi poolt puuviljadega.

Foto: Raul Mee 

Keskuse kõrval ootab külalisi ka “Tuleviku tsirkus”, kus kõikvõimalikud loomad ja isegi kalad on esindatud areenil hologrammidena. Tsirkust saab külastada 28. aprillini ning sel nädalal loositakse Lasnamäe Centrumi külastajate vahel ka tsirkusepileteid. 26. aprillist 12. maini töötab keskuse kõrval Tivoli lõbustuspark ning 1. juunil on plaanis lastekaitsepäeva tähistamine.

“Koostöös Südameapteegiga korraldame keskuse uuenenud ja hubasel puhkealal terviseteemalist loengute sarja, kus räägime nii diabeedist, kui kevadalleergiatest. Lisaks on meie keskus koerasõbralik ning Lasnamäe Centrumi 700 kohaga parkimisalal on parkimine kõigile tasuta ja parkimiskella kasutada ei ole vaja, ” lisas Teana Baškirtseva.

 


Seotud artiklid