Kuuülevaade: vaikne kuu – Tallinna korteritehingute kogumaht langes jaanuaris 42%

Jaanuaris langes Tallinna korteritehingute kogumaht detsembriga võrreldes 42 protsenti ja keskmine ruutmeetri hind vähenes ligi 6 protsenti 2532 euroni.

Aasta esimesel kuul tehti Tallinnas 691 korteritehingut, mis tähendab 35-protsendilist kukkumist võrreldes detsembriga ja 8-protsendilist langust võrreldes eelmise aasta jaanuariga. “Pärast paari viimase kuu hinna- ja osturallit oli see igati ootuspärane. Tehingute arv küll langes, aga hinnad on eelmise aasta jaanuariga võrreldes ikkagi 13% kõrgemad,” analüüsis 1Partner Kinnisvara tegevdirektor Martin Vahter ning tõi võrdluseks ka 2020. aasta jaanuari, kus tehti 736 korteritehingut, mis on võrreldav käesoleva aastaga.

“Mingit langustrendi siit siiski oodata ei ole põhjust ja juba veebruaris hakkab kõik vaikselt edasi ülespoole minema,” oli 1Partner Kinnisvara juht veendunud ning viitas, et aasta esimene kuu ongi kinnisvaraturul pigem vaiksem aeg. “Endiselt on pakkumise poolel valik oluliselt väiksem kui ostjad tahaksid,” rõhutas Vahter.

Tänavu jaanuaris oli Tallinna korteri keskmine ruutmeetrihind 2530 eurot, mis jääb kinnisvaraturul seekord väga kuumale detsembrikuule 5,7 protsenti alla. Kalleim korter müüdi jaanuaris 622 000 euroga ning odavaim 1 000 euroga.

Kui võtta korteritele lisaks ka kõik ülejäänud kinnisvaraobjektid, siis võib näha samuti suuri langusnumbreid. Tallinnas tehti jaanuaris kinnisvaraga 952 ostu-müügitehingut, kuid detsembris ulatus see 1348 tehinguni. Pealinna kinnisvaratehingute koguväärtus oli jaanuaris 137 miljonit eurot, mida on üle 60 protsendi võrra vähem kui detsembris, mil tehingute koguväärtus ulatus 357 miljoni euroni. Mulluse jaanuariga võrreldes oli kinnisvaratehingute koguväärtus tänavu ligikaudu 9 protsenti väiksem.

Tallinnas müüdi jaanuaris 19 hoonestatud elamumaa kinnistut, mis jääb detsembri tulemusele 11 objekti võrra alla. Kalleim elamumaa sihtotstarbega hoonestatud kinnistu müüdi 550 000 euro eest ning soodsaim 12 050 euro eest. Möödunud kuul müüdi Tallinnas ka kolm elamumaa krunti, mis on võrreldes detsembriga 9 tehingu võrra väiksem tulemus.

1Partner Kinnisvara avaldab kinnisvaratehingute turuülevaate igakuiselt. 1Partner Kinnisvara kodulehel on Tallinna kinnisvaratehingute hinnavõrdluse graafik, kust leiab lihtsa ülevaate pinnaühiku maksumuse igakuistest muutustest linnaosade kaupa.

1Partner Kinnisvara on Eesti üks juhtivatest kinnisvarafirmadest. Ettevõtte põhiteenused on kinnisvara vahendus, hindamine, haldamine, ehitamine ning investeeringute juhtimine.

 

Kõiki 1Partner kinnisvara kuulutusi leiad siit >>

 


Seotud artiklid