Kuuülevaade: tehinguid vähem ja valikut rohkem, aga hind ikka laes

Hoolimata kallinenud energiahindadest ja tõusma hakanud euriborist püsis Tallinna korterite keskmine ruutmeetri hind septembris endiselt rekordilise 3000 euro piiri lähistel, kuid tehinguaktiivsus vähenes viiendiku võrra.

“Pärast viimase paari aasta defitsiiti ja hinnarallit on koduostjal viimaks võimalik ka veidi valida, sest tehingute arvu järsu kukkumise ja juurde tulnud uute pakkumiste tõttu on turg normaliseerumas,” analüüsis viimase kuu aja trende 1Partner Kinnisvara tegevjuht Martin Vahter, kelle sõnul on müügiperioodid ennekõike pikenenud just kallimate korterite puhul.

Keskmine Tallinna korteri ruutmeetri hind oli septembris 2938 eurot, mis on augustiga võrreldes isegi natuke kõrgem. Korteritehingute arv langes augusti 875 pealt septembris 700-le. “Turg on jahenenud ja valitsev on äraootav meeleolu. Ühelt poolt kardetakse üle maksta ja ei taheta segastel aegadel tehingusse kiirustada, kuid endiselt kõrge inflatsiooni tõttu ei paista teiselt poolt ka mingit suurt üldist hinnalangust vastu tulevat,” selgitas 1Partneri juht ning lisas, et vahepealse eufooria käigus müüjate poolt välja pakutud ebareaalsetest küsimishindadest lastakse kindlasti õhku välja.

Eelmise aasta septembriga võrreldes vahetas Tallinnas omanikku 24% vähem kortereid, kuid keskmine ruutmeetri hind oli viiendiku võrra kõrgemal. Kõige kallim tänavu septembris müüdud korter läks uuele omanikule maksma 1 448 500 eurot.

Septembris müüdi Tallinnas 22 hoonestatud elamumaa kinnistut, mis on 9 võrra vähem kui augustis. Kalleim elamumaa sihtotstarbega hoonestatud kinnistu müüdi 1 500 000 euro eest.

1Partner Kinnisvara avaldab iga kuu alguses värskeima kinnisvaratehingute turuülevaate. 1Partner Kinnisvara kodulehel on Tallinna kinnisvaratehingute hinnavõrdluse graafik, kust leiab lihtsa ülevaate pinnaühiku maksumuse igakuistest muutustest ka linnaosade kaupa.

1Partner on Baltimaade juhtiv kinnisvaragrupp, mille esindused asuvad Tallinnas, Tartus, Riias ja Vilniuses. 1Partner grupp pakub kinnisvara vahenduse, hindamise, ehituse, arenduse, halduse ja investeeringute juhtimise teenust.


Seotud artiklid