Kuuülevaade: Tallinna korterite ruutmeetri hind tõusis rekordilise 3357 euroni, aga rõõm jääb...

Detsembris tehti Tallinna korteritega 803 tehingut ning keskmine ruutmeetri hind tegi kõigi aegade rekordi 3357 eurot, kuid uut tõusu neist numbritest ei ole põhjust otsida, leiab 1Partner Kinnisvara juht Martin Vahter.

“Uus hinnarekord on märk sellest, et üle pika aja tehti rohkem tehinguid uusarenduste korteritega. Eks aasta viimane kuu on ka varasemalt aktiivne olnud, kuid sel korral andis täiendava tõuke eesseisev käibemaksu tõus, mis tegi arendaja jaoks iga jaanuari lükkunud tehingu kaks protsenti kulukamaks,” selgitas 1Partner Kinnisvara juht Martin Vahter tehingute arvu 17% suurust kasvu.

“Aktiivsele aastalõpule järgneb suhteliselt vaikne jaanuar, kuid loodetavasti tuleb see siiski tegusam eelmisest aastast, mil korteritega tehti Tallinnas alla viiesaja tehingu,” kommenteeris 1Partneri juht, kelle sõnul liigub ka keskmine hind paratamatult uuesti allapoole. “Suures plaanis on järelturg endiselt oluliselt aktiivsem ja see mõjutab ka hinda,” rääkis Vahter.

“Turul tegutsevad ainult koduostjad ja äriinvestor elamukinnisvarasse endiselt raha ei paiguta, sest mitmel pool mujal on kapitali kasvatamiseks esialgu tulusamaid kohti,” põhjendas Vahter, miks tehingute arv tippaegadele selgelt alla jääb.

Lõppenud aasta viimasel kuul oli Tallinna korterite ruutmeetri mediaanhind keskmisele hinnale päris lähedal, ulatudes 3319 euroni. Kõige kallim korter müüdi 1,64 miljoni euroga.

Detsembris tehti Tallinnas kinnisvaraga kokku 1008 ostu-müügitehingut, millest 803 korral vahetas omanikku korter. Kinnisvaratehingute koguväärtus oli ligikaudu 202 miljonit eurot ehk ligi 48% rohkem kui novembris ja 6% vähem kui 2022. aasta detsembrikuus.

1Partner Kinnisvara avaldab iga kuu alguses värskeima kinnisvaratehingute turuülevaate. 1Partner Kinnisvara kodulehel on Tallinna kinnisvaratehingute hinnavõrdluse graafik, kust leiab lihtsa ülevaate pinnaühiku maksumuse igakuistest muutustest ka linnaosade kaupa.

1Partner on Baltimaade juhtiv kinnisvaragrupp, mille esindused asuvad Tallinnas, Tartus, Riias ja Vilniuses. 1Partner grupp pakub kinnisvara vahenduse, hindamise, ehituse, arenduse, halduse ja investeeringute juhtimise teenust. 1Partner kinnisvaragrupp on maailma suurima kommertskinnisvara nõustamisettevõtte JLL (Jones Lang LaSalle) ametlik koostööpartner Baltikumis.


Seotud artiklid