Kuuülevaade: Tallinna korterite keskmine ruutmeetri hind püsib visalt rekordi lähedal

Tallinna korteritehingute arv jäi oktoobris septembri tasemele, kuid eelmise aasta sama perioodiga võrreldes oli tehinguid kolmandiku võrra vähem. Keskmine korteri ruutmeetri hind 2957 eurot jääb vaid mõnekümne euroga hiliskevadel püstitatud rekordist maha, kommenteeris 1Partner Kinnisvara juht Martin Vahter.

“Üldine ootus on, et hind peaks langema, kuid ühtegi reaalset tõestust selle kinnituseks veel näha ei ole. Tehingute arvu langus on ootuspärane ning seda ennekõike tuleviku määramatuse tõttu,” analüüsis värsket statistikat 1Partner Kinnisvara juht Martin Vahter, kelle sõnul on hinnatrend siiani ebaselge. “Pealinna korterite keskmine ruutmeetrihind on pool aastat püsinud samal tasemel. Samas mõnest liiga kuumaks köetud hindadega uusarenduses lastakse varem küsitud hind sel talvel kindlasti madalamaks,” lisas Vahter.

Oktoobris müüdi Tallinnas 690 korterit, mis on praktiliselt sama tulemus nagu septembris, mil omanikku vahetas 705 objekti. Eelmise aasta oktoobriga võrreldes vähenes Tallinnas tehingute arv aga 34,5%. Ka korteritehingute rahaline kogumaht oli tänavu oktoobris septembriga sama. Kõige kallim tänavu oktoobris Tallinnas müüdud korter maksis 1 166 500 eurot.

“Kinnisvaraturul on hetkel palju ebakindlust ja ootusärevust, mis tähendab, et igasuguste täpsemate ennustuste kaal on suhteliselt väike. Septembris-oktoobris kahanes korteritehingute arv 2020. aasta suve tasemele. Hetkel ostjad ja müüjad piltlikult öeldes justkui põrnitsevad teineteist ja kumbki esimest liigutust teha ei taha,” ütles 1Partner Kinnisvara juht Martin Vahter, lisades, et mingit suuremat hinnamuutust veel tunda ei ole.

“Kõik turuosalised, kelle raskustesse sattumine võiks tõsisemaid probleeme kogu sektori jaoks tekitada, on hästi kapitaliseeritud ja hoolimata vahepealsetel aastatel odavaks muutnud laenurahast, on pangad väga valinud, kelle arendusprojektidele raha anda,” selgitas Martin Vahter turul toimuvat.

Kui võtta lisaks korteritele arvestusse ka teised oktoobris omanikku vahetanud objektid, siis tehti Tallinnas kinnisvaraga kokku 879 ostu-müügitehingut, mis on septembriga võrreldes praktiliselt sama ja eelmise aasta oktoobriga võrreldes 33,6% võrra väiksem tulemus. Kinnisvaratehingute koguväärtus oli oktoobris ligikaudu 187 miljonit eurot ehk 26% rohkem kui septembris, kuid möödudnud aasta oktoobriga võrreldes oli tehingute kogusumma 22% võrra väiksem.

1Partner Kinnisvara avaldab iga kuu alguses värskeima kinnisvaratehingute turuülevaate. 1Partner Kinnisvara kodulehel on Tallinna kinnisvaratehingute hinnavõrdluse graafik, kust leiab lihtsa ülevaate pinnaühiku maksumuse igakuistest muutustest ka linnaosade kaupa.


Seotud artiklid