Kuuülevaade: Tallinna korteri ruutmeetri hind püstitas teist kuud järjest rekordi

Kuuülevaade: Tallinna korteri ruutmeetri hind püstitas teist kuud järjest rekordi

Tallinna korteri ruutmeeter maksis juulis keskmiselt 2333 eurot, mis on 17 protsenti enam kui mullu samal ajal, analüüsib Baltimaade suurim kinnisvarafirma 1Partner Maa-ameti statistikat.

1Partner Kinnisvara juhi Martin Vahteri sõnul tõusevad kinnisvara hinnad praegu pea kõikjal läänemaailmas. „Ka Tallinna korteri 17-protsendiline hinnatõus on viimase kümnendi üks kiiremaid,“ ütles Vahter.

„Hinnatõusu taga on ühest küljest kiiresti kasvav majandus ja palgad, teisalt ka ehitushindade tõus. Samuti mõjutab turgu üleüldine ebaselgus koroonarindel, mis paneb inimesi oma vahendeid käegakatsutavasse varasse paigutama,“ lisas Vahter.

„Kuna hinnad on kõrged, siis väga hullu krabamist pole. Küll aga teeb hinnatõus paljudele lähiajal oma kodu ostmise keeruliseks ning vaadata tuleb üürituru poole,“ sõnas Vahter.

„Kui ehitusmaterjalide kättesaadavus stabiliseerub ning tulevik muutub selgemaks, siis peaks ka hinnatõus pidurdama. Selge on ka see, et lõputult hinnad tõusta ei saa, sest ühel hetkel pole enam ostjaid,“ lisas Vahter.

Juulis tehti Tallinnas kinnisvaraga kokku 1029 ostu-müügitehingut, mis on 1,2 protsenti vähem kui juunis, kuid 17 protsenti rohkem kui mullu samal ajal.

Juulis müüdi Tallinnas 751 korterit, mis on 4,6 protsenti vähem kui juunis. „Tehingute arvu vähenemine on täiesti ootuspärane. Juulis taandus tehinguaktiivsus tavapärastele suuvkuudele iseloomulikule tasemele, mil ostu-müügi tehingute arv jääb 700-800 vahemikku,“ kommenteeris Vahter. Korteri keskmine ruutmeetri hind tõusis kuuga 1,2 protsenti 2333 euroni. Pealinna kalleim korter müüdi 935 000 euro eest.

Juulis müüdi Tallinnas 35 hoonestatud elamumaa kinnistut, mis on üheksa võrra vähem kui varasemal kuul. Kalleim eramu müüdi 840 000 euro eest.

Möödunud kuul müüdi 16 elamumaa krunti, mis on võrreldes juuniga viie võrra enam. Kalleim krunt maksis 864 000 eurot.

Allikas:
Martin Vahter
1Partner Kinnisvara tegevdirektor


Seotud artiklid