Kuuülevaade: suvekuumus tõmbas hinnatõusule pidurit ja sulatas tehingute arvu

Juunis langes Tallinna korterite keskmine ruutmeetrihind maiga võrreldes 0,7% ehk 2961 euroni ja tehinguaktiivsus oli võrreldes eelneva kuuga 9,5% madalam.

“Saabunud suurepärased suveilmad ja pikk juunikuine pühadeperiood tõmbas tehingute arvu alla ning hoidis ka keskmise ruutmeetrihinna maagilisest 3000 euro piirist veel õige napilt allpool,” kommenteeris värsket statistikat 1Partner Kinnisvara tegevjuht Martin Vahter.

“Sügis saab pöörase üleüldise hinnatõusu tõttu olema paljudele raske ja seetõttu on ka arenguid kinnisvaraturul üha keerulisem prognoosida, kuid mingit krahhi, kus kinnisvara keskmine väärtus langeks kümnetes protsentides ei ole rängast inflatsioonisurvest hoolimata ette näha,” selgitas Martin Vahter väljavaadet tänavuseks teiseks poolaastaks.

Võrreldes eelmise aasta juuniga oli lõppenud kuul Tallinna keskmine korteri ruutmeetrihind 28% kõrgem. Juunis kokku müüdud 929 korterit oli võrreldes eelmise aasta sama perioodiga 18% võrra suurem, kuid tänavuse maikuuga võrreldes 9,5% võrra väiksem tulemus. Tehingute rahaline maht vähenes juunis võrreldes maiga 8%, kuid möödunud aasta juuniga võrreldes oli see ikkagi üle 50% suurem.

Kui võtta lisaks korteritele arvestusse ka teised pealinnas juunis omanikku vahetanud kinnisvaraobjektid, siis tehti kokku 1163 ostu-müügitehingut. Maikuus oli selliseid tehinguid 1335 ja eelmise aasta juunis 1041. Tallinna kinnisvaratehingute kogumaht oli juunikuus ligi 200 miljonit eurot, mis on maikuuga võrreldes umbes kümnendiku suurune langus, kuid 2021. aasta juuniga võrreldes 16% tõus.

Juunis müüdi Tallinnas ka 32 hoonestatud elamumaa kinnistut, maikuus tehti selliseid tehinguid 6 võrra vähem. Kalleim korter müüdi Tallinnas juunikuus 800 000 euroga ja kalleim elamumaa sihtotstarbega hoonestatud kinnistu läks kaubaks 1 333 915 euro eest.

1Partner Kinnisvara avaldab iga kuu alguses värskeima kinnisvaratehingute turuülevaate. 1Partner Kinnisvara kodulehel on Tallinna kinnisvaratehingute hinnavõrdluse graafik, kust leiab lihtsa ülevaate pinnaühiku maksumuse igakuistest muutustest ka linnaosade kaupa.

1Partner on Baltimaade juhtiv kinnisvaragrupp, mille esindused asuvad Tallinnas, Tartus, Riias ja Vilniuses. 1Partner grupp pakub kinnisvara vahenduse, hindamise, ehituse, arenduse, halduse ja investeeringute juhtimise teenust.


Seotud artiklid