Kuuülevaade: ruutmeetri hind kukkus 2883 eurole, nüüdsest peegeldab statistika reaalsust

Kuigi jaanuaris tehti Tallinna korteritega 533 tehingut, mida on kolmandiku vähem kui detsembris ning keskmine ruutmeetri hind langes 2883 eurole ehk ligikaudu 14% võrra, on turg täna oluliselt aktiivsem kui aasta tagasi jaanuaris, kommenteeris 1Partner Kinnisvara juht Martin Vahter.

“Nüüdsest peegeldab statistika tegelikku turuseisu ja on edaspidi rahvakeeli öeldes võllivaba ehk keskmist hinda ei tõsta reaalsusest kõrgemale võlaõiguslepingud, mis sõlmiti poolteist või kaks aastat tagasi kuuma turu tingimustes,” nentis 1Partneri juht Martin Vahter, kelle sõnul olid detsembri tehinguaktiivsus ja rekordhinnad selgelt seotud paljude kõrge hinnaga uusarenduste valmimise ja lõplike tehinguteni jõudmisega.

Kalleim korter müüdi Tallinnas jaanuaris 891 000 euroga ning odavaim 6 082 euroga. Kokku tehti Tallinnas kinnisvaraga 669 ostu-müügitehingut, eelmise aasta jaanuarikuus 575. Kinnisvaratehingute koguväärtus oli ca 106 miljonit eurot, mis on küll ligi poole vähem kui detsembris, kuid samas 16 % rohkem kui eelmise aasta jaanuarikuus.

“See, et jaanuari korteritehingute keskmine ruutmeetri hind saab olema kõvasti madalam kui detsembris, oli selge kohe, kui detsembri statistika laekus. Samas on tehinguid rohkem ja keskmine hindki kõrgem, kui aasta tagasi. Toona oli tegemist ootamatult suure langusega, kuid nüüd oleme juba karastunud ja suund on küll väga vaikselt kuid pigem siiski kindlalt paremuse poole,” võttis Martin Vahter turuseisu kokku.

1Partneri juhi sõnul on tänane tehinguaktiivsus võrreldav tosina aasta tagusega. “Kõik sõltub ju taustsüsteemist – toona olime mõne aasta tagusest suurest kriisist väljunud ja selline 600-700 tehinguga turuaktiivsus tundus tavapärane. Täna seda keegi ei mäleta ja nii kiputaksegi üldist pilti tihti ka veidi tumedamaks toonima,” meenutas 1Partneri juht nullindate lõpu kriisist taastumist.

Jaanuarikuus müüdi Tallinnas 7 hoonestatud elamumaa kinnistut, mis on 7 võrra vähem kui varasemal kuul. Kalleim elamumaa sihtotstarbega hoonestatud kinnistu müüdi 930 000 euro eest ning soodsaim 51 500 euro eest.


Seotud artiklid