Kuidas mobiiltelefoniga suurepärane müügivideo teha

Viimased nädalad on muutnud video meie elu igapäevaosaks. Selle kaudu võtame osa koosolekutest, teeme joogat ja räägime tuttavatega juttu. Ehkki video aitas kinnisvara müüa ka varem, on selle tähtsus müügikuulutuste juures nüüd veelgi tõusnud. Ja nii see ilmselt jääbki.

Õnneks on tänapäeva mobiiltelefonid varustatud hea kaameraga, nii et kui profi palkamine käib sulle üle jõu, saad müügivideo tegemisega ise ka hakkama.

Kogusime kokku parimad nõuanded, mis aitavad sul müügis oleva maja või korteri korda seada ja sellest suurepärase müügivideo filmida.

Tee pinnad lagedaks ja panipaigad korda

Põrandatel, laudadel ja kapipealsetel võiks olla nii vähe asju kui võimalik. Siis saab vaataja ruumist korralikuma ülevaate ja tubadest jääb parem mulje. Erilist tähelepanu pööra väikeste ruumide pindadele, näiteks vannitoas.

Ostuhuviline tahab piiluda ka kappidesse ja panipaikadesse, sellepärast ära peida sinna kapi pealt kokku korjatud asju. Võib-olla pead panipaikadest samuti kraami vähemaks korjama, et vaatajal tekiks ülevaade, kui palju need mahutavad.

Valgus

Filmi kindlasti päevavalges ning tõmba kardinad ja rulood akende eest ära. Oluline on, et tuppa pääseks võimalikult palju loomulikku valgust.

Esiteks tuleb niimoodi video kvaliteet parem, teiseks näevad päevavalges üles filmitud toad paremad välja ja kolmandaks saab vaataja aimu, kui valgusküllase koduga tegemist on.

Pimedamates tubades pane kindlasti tuled põlema.

Jäta tubade uksed lahti

Nii on mugavam kaameraga toast tuppa liikuda ja ka vahekoridorid on paremini valgustatud.

Tee voodid võimalikult kutsuvaks

Klopi padjad kohevaks ja laota voodile oma kõige parem päevatekk. Magamistuba on üks tähtsamaid ruume, nii et see peab tõesti kena ja hubane välja nägema.

Muidugi kasutab ostja hiljem oma voodipesu jm tekstiile, aga kui kõik on kenasti sätitud, saab ta oma uuest kodust parema ettekujutuse.

Pööra tähelepanu video kvaliteedile

Kasuta filmimiseks kõige parema kaameraga telefoni, mis teie peres leidub. Konkurents on karm ja mida parema kvaliteediga su müügivideo on, seda parem.

Harjuta, harjuta, harjuta

Mõtle läbi, kuidas sa tubades liigud, et videotuur kulgeks rahulikult ja loomulikult ilma järskude suunamuutusteta.

Hoia telefoni horisontaalselt ja võimalikult staatiliselt. Kui võimalik, kasuta tripod’i ehk statiivi.

Nüüd tee mitu-mitu proovivideot ja vaata need kriitilise pilguga läbi. Vajadusel muuda tempot, valgustust vms.

Ära kiirusta

Liigu rahulikult toast tuppa. Vaataja tahab kõigest ülevaadet saada.

Näita iga tuba mitme nurga alt

Alusta vaatest, mis avaneb ukselt, ja liigu edasi vastasseina juurde. Sealt liigu kaameraga üle terve toa.

Näita vaadet

Kui mõnest aknast on väga hea vaade, siis näita ka seda.

Pööra tähelepanu detailidele

Kui su kodus on mõni ilmselge müügiargument, mis võib ostuotsust positiivselt mõjutada, peatu sellel ja näita seda rahulikult. Olgu selleks kaunis valgusti, kahhelahi, kamin, ilus vann, elektriga liikuvad rulood… mis iganes.

Mine õue

Ostjat ei huvita ainult toad. Ta tahab veel teada, kuidas maja välja näeb ja milline on aed või hoov. Kindlasti filmi üles rõdu või terrass, kui need olemas on.

Boonussoovitus

Kui sa tunned ennast kaamera ees hästi, siis saad teha eriti vinge video. Tutvusta ennast alguses näo ja nimega ning kutsu vaataja majatuurile kaasa.

Ükskõik kas oled maakler või omanik, räägi, mis selles kodus on eriti mõnusat, ja pööra tähelepanu asjadele, mis pealiskaudsel vaatamisel võib-olla kohe silma ei jääkski.

Vaata videoga kuulutusi siit>>

Loo kokku panemisel oli abiks House Beautifuli artikkel.

 


Seotud artiklid