See postitus on kõigile neile, kes soovivad mobiiltelefoniga oma korterist või majast kinnisvaraportaali tarvis nii häid pilte teha, kui vähegi saab. Ütleme kohe ära, et see on võimalik. Iga kord ei ole profifotograafi abi võimalik kasutada ja sellepärast oleme kokku pannud soovitused, mida arvesse võtta, kui tahad ise oma kodust pilte teha.
- Mõtle läbi ja pane kirja, milliseid pilte sul täpsemalt vaja on
Mida rohkem, seda parem – ühe-kahe pildiga kuulutus ei ahvatle kedagi. Kui sul on teada, millised toad ja nurgad peaksid pildile jääma, siis saad asuda järgmise punkti kallale.
- Tee pinnad puhtaks
Tee kõik pinnad üleliigsest kolast tühjaks. Siis jätab ruum palju parema mulje kui liigse visuaalse müra puhul. Ning pildi vaataja saab toast kui tervikust parema arusaama.
Pane pildistamise ajaks ära:
- nipsasjakesed (ükskõik kui nunnud need ka pole),
- nõudepesuvahend, -švamm, pannilabidas jm köögitööpinnal olevad asjad, (okei, kaks täitmist ootavat veiniklaasi võid alles jätta),
- külmkapimagnetid ja poenimekirjad,
- kõik purgid-totsikud, mis sul vanniääre peal on.
- Säti toad pildistamiseks valmis
Pärast seda, kui oled üleliigsed asjad kappi peitnud, pane vooditele katted peale ning kapiuksed ja WC-poti kaas kinni. Säti lilled vaasi, puuviljad kaussi ning siia-sinna mõned küünlad. Kas me juba ütlesime, et tolmuimeja ja triikraud ei tohiks pildile jääda? Muidu võib arvata, et selles kodus ei ole piisavalt panipaiku.
- Ära pildista otse vastu valgust
Valgus on kõige tähtsam üldse, kui asi puudutab fotosid! Kui teed vastu valgust pilti, siis jääb sinna ainult valguse allikas ja ülejäänud ruum on pimedusse mattunud. See vist polnud meie eesmärk, eks ole?
- Ära kasuta välku
Sellel soovitusel on kaks põhjust. Mobiiltelefoni välk valgustab vaid kõige ees olevaid objekte ning toa tagumine osa jääb pimedusse. Teiseks võib välk pinnalt või peeglilt vastu peegeldada ja seda küll su piltidele vaja pole.
- Tee pilti loomuliku valgusega
Päevavalguses on kõik värvid puhtamad ja varjud loomulikumad. Tõmba kardinad eest ära. Su ruumidest jääb niimoodi kõige parem mulje ning potentsiaalsed ostjad ei arva, et sa müüd koobast. Väldi aga olukordi, kus otsene päike aknast sisse paistab – ka see võib nurgad tumedaks jätta.
- Vajadusel pane tuled põlema
Kõikides ruumides ei pruugi head loomulikku valgust olla. Kööki pildistades lülita tööpinna valgus ning muud kohtvalgustid sisse.
- Ära jää ise pildile
Hoolitse selle eest, et sa ise ühelegi pildile ei jääks. Peegliga ruumi pildistades võib see kergesti juhtuda.
- Väldi vertikaalseid pilte
See tähendab, et kui sul on mobiiltelefon tavalises asendis käes, siis keera see nüüd külili. Vot nii, väga hea!
- Ära tee pilti neist asjust, mille üle sa uhke pole
Sa ei pea kohe kõige viletsamaid asju oma kinnisvara juures näitama. Võib-olla peletad sellega mõne potentsiaalse huvilise ära, kellele su maja või korter muidu tegelikult väga meeldiks. See ei tähenda, et sa ei peaks oma vara kirjeldades aus olema. Me ei räägi peitmisest, vaid lihtsalt esitlemata jätmisest.
- Püüa pildile saada võimalikult suur osa ruumist
Sa peaksid ühele pildile saama võimalikult suure osa toast. Vajadusel liiguta veidi mööblit või tee pilti ukse vahelt.
- Tee väikest järeltöötlust
Muuda pildid vajadusel veidi erksamaks ning heledamaks.
Kui pildid tehtud ja kuulutus üleval ning esimene kohtumine potentsiaalsete ostjatega kokku lepitud, saad hakata oma kodu tähtsate külaliste tulekuks ette valmistama. Kirjutame sellest varsti pikemalt.