Koroonakindlaim hotell Nordic Hotel Forum taasavatakse

12,5 miljoni eest riigi koroonakindlaimaks hotelliks renoveeritud Nordic Hotel Forum valmistub taasavamiseks

Tallinna kesklinnas paiknev neljatärnihotell Nordic Hotel Forum tegi sektori viimaste aastate ühe suurema, 12,5 miljoni eurose investeeringu. Hotellihoone omaniku Kapiteli ja operaator Nordic Hotelsi koostöös tehtud uuendusprojekt hõlmas kogu maja renoveerimist ning viirusetõrjelahenduste paigaldamist. Uuenenud hotell valmistub vaatamata kasvavatele koroonanumbritele augustis uksi avama.

Nordic Hotel Forumi juhi Feliks Mäguse sõnul tehti kogu majale aasta jooksul täielik uuenduskuur, paigaldati erinevad viirusetõrje ja kontaktivabad lahendused. „Prognoosime, et pereturism taastub äriturismist kiiremini, mistõttu ehitasime osad toad suuremateks ning kohandasime need peredele sobivaks. Tõenäoliselt jääb niisama lendamist ka pikas plaanis harvemaks ja äriturism ühendatakse üha rohkem isiklike puhkustega, mistõttu on palju tube nüüd spetsiaalselt pikemaajalisteks viibimisteks sisustatud,“ ütles Mägus, kelle sõnul muudeti neid trende silmas pidades osaliselt ka hotelli üldkontseptsiooni.

Hotellihoone omaniku, kinnisvarafirma Kapiteli juhatuse esimehe Taavi Ojala sõnul on Nordic Hotel Forumi taasavamine üks suuremaid investeeringuid sektorisse alates pandeemia puhkemisest eelmisel kevadel. „Ka Tallinna parimas asukohas asuval hotellil on seljataga keeruline aasta. Otsustasime kasutada vaheaastat investeerimiseks, et hotell parimasse vormi seada ja külaliste vastuvõtmiseks jälle valmis olla, kuigi seis koroona- ja turismirindel on jätkuvalt väga keeruline,“ ütles Ojala.

„Meil on üürileandja Kapiteliga tulevikku vaatav ja usalduslik koostöö. Suur pilt on selline, et praegu enam kui 30-protsendilist täitumust prognoosida ei julge. Nõudlus on väiksem ja ka hinnad paari aasta tagusega võrreldes kuni kolmandiku võrra madalamad. Ootame, et nõudlus taastub järgmisel suvel,“ lisas Mägus.

Feliks Mäguse kinnitusel ehitati täielikult ümber ka hotelli ventilatsiooni- ja muud tehnilised süsteemid, et hotell vastaks viirusejärgse maailma nõuetele. „Nordic Hotel Forum on esimene hotell Eestis, millel on üle maja viirusetõrjeseadmed. Näiteks on konverentsikeskuse ruumides Soome firma Genano mobiilsed viirusetõrjeseadmed, mis eemaldavad õhust nii nanoosakesed, bakterid kui viirused. Täiendava usaldusmeetmena pakume hotelli ja konverentsikeskuse külalistele Eestis loodud kaelaskantavaid õhupuhasteid Respiray, mis puhastavad UV-kiirguse abil 99 protsenti sissehingatavast õhust ning suunavad puhta õhu kandja suu ja nina piirkonda ,“ ütles Mägus.

Hotelli juhi sõnul pandi renoveerides rõhku ka moodsatele kontaktivabadele lahendustele. „Näiteks kontaktivaba sisseseregistreerimine, numbritubade uste avamine nutiseadme abil ja hotelliarve tasumine ilma personaliga kokku puutumata, milleks kasutame Eestis väljatöötatud digilahendust,“ ütles Mägus.

„Kohalikele külastajatele mõeldes avame ühe restorani asemel kaks ning laiendasime lõõgastuskeskust,“ lisas Mägus.

Nordic Hotel Forumi uuendamine teostati hotelli operaatori Nordic Hotels OÜ ja hoone omaniku ASi Kapitel koostööna. Kapitel investeeris renoveerimisse ligikaudu üheksa miljonit eurot. Neljatärni superior taseme äri- ja konverentsihotellis Nordic Hotel Forum on peale remonti endise 267 asemel 258 numbrituba. Hotelli uuendusprojekti koostas sisearhitektuuribüroo Artaku, hoone sisearhitektid on Kaire Kemp-Tišler ja Ea Andla ning ehitustööd teostas Merko. Hotelli sisustamisel kasutati palju Eesti disainerite kujundatud eritellimusmööblit. Hotelli renoveerimist toetas läbi ärimudeli muutmise meetme ka EAS.

Nordic Hotel Forum on sertifitseeritud Rohelise Võtme (The Green Key) hotell, jälgides jätku- ja keskkonnasäästlikust toetavaid standardeid.


Seotud artiklid