Suvilaostjad jahivad eelkõige odavaid krunte

Kinnisvaraturul on pakkumises sadu erinevaid suvilaid, kuid populaarseimad on soodsad aiamajad, mille asemele saab rajada eramu, näitab kinnisvarakuulutuste portaali Kinnisvara24 statistika.

Portaalis Kinnisvara24 on hetkel kokku pakkumises ligi 400 suvilat, neist 148 Harjumaal. Üllataval kombel pole aga klientide seas enim vaadatuteks mitte kaunid palkmajad mererannal, vaid lihtsad nõukogudeaegsed suvilad, mille parimaks kasutusotstarbeks on lõpuks lammutamine.

Kinnisvara24 juhataja Kalev Roosiväli ütles, et kõige populaarsem suvilakategooria ongi lammutamist vajavad vanad aiamajad. „Nii mõnigi linnalähedane suvila on müügis odavamalt, kui samas piirkonnas olev tühi krunt. Igati loogiline, et see pälvib krundiostjate huvi,“ selgitas Roosiväli. „Näiteks Saue vallas Kaasiku külas on võimalik soetada endale suvemaja hinnaga 13 900 eurot, kuid samas piirkonnas tühjasid elamukrunte saada polegi,“ lisas Roosiväli.

Pindi Kinnisvara juhatuse liige Peep Sooman sõnas, et soodsad suvilad on küllaltki likviidne varasegment. „Tihti otsivad tegusad inimesed endale lihtsama linnalähedase suvemaja, et alustuseks käia seal paar suve värskes õhus nokitsemas ja akusid laadimas, kuid nende pikemaks perspektiiviks on olemasoleva hoonestuse täielik või osaline lammutamine ja aastaringse eramu ehitamine,“ rääkis Sooman. „Kuna endised suvilarajoonid on kõik täis ehitatud ja üksikute vabade elamumaade hinnad lakke aetud, siis valivadki krundiostjad soodsama variandi väikese suvila näol,“ ütles ta.

Valik populaarsemaid suvemaju Harjumaal:

https://kinnisvara24.delfi.ee/suvila-müük-saue-vald/240231747

https://kinnisvara24.delfi.ee/suvila-müük-jõelähtme-vald/240253992

https://kinnisvara24.delfi.ee/suvila-müük-saue-vald/240260141

https://kinnisvara24.delfi.ee/suvila-müük-saue-vald/240164867

https://kinnisvara24.delfi.ee/suvila-müük-saue-vald/240216598

Kinnisvara24 on Eesti suuruselt teine kinnisvaraportaal, mille asutasid Ekspress Grupp ja Eesti juhtivad kinnisvarabürood 2018. aastal. Portaali haldab Kinnisvarakeskkond OÜ, mis kuulub 49% Ekspress Grupile ja 51% viiele kinnisvarabüroole.


Seotud artiklid